7 lépés, hogy magad mögött hagyd a depressziót
#4. Változtasd meg a kis dolgokat az életedben
Lehet, hogy változtatásra van szükséged. De ne aggódj amiatt, ha ezek a dolgok nem gyorsan zajlanak. Ne felejtsd el, hogy a változás lépésről lépésre jön, ezért ne csüggedj, hogy ha a magány és a depresszió egy nap alatt nem tűnik el. Jelentős változás sok kisebb változás következtében jön létre, ezért lépésről lépésre, apránként iktass be az életedbe változásokat.
Például, ha eddig csak az interneten beszélgettél másokkal, mert bezárkóztál, akkor most találkozz velük, beszélj velük szemtől szembe. Vagy ha egészségtelen ételeket ettél, fokozatosan törekedj arra, hogy egészségesebben étkezz. Látni fogod, hogy az ilyen kis dolgok idővel összeadódnak, egészen addig, amíg egy nap, jelentős hatást gyakorolnak önbecsülésedre, önbizalmadra és az általános hangulatodra.
#5. Találj egy személyes módszert, ami segít megküzdeni a magányt okozó mentális és érzelmi szokásaiddal.
Elsősorban, ezt a tendenciát előbb fel kell, hogy ismerd magadban. Mennyire járulsz te is hozzá, hogy jelenleg magányosnak érzed magad? Mennyire zárod ki a világot, mennyire ragaszkodsz ehhez az állapotodhoz? Mennyire kapcsolódsz másokhoz? És ha kevésbé, milyen kifogások mögé bújsz, amiért kizársz másokat az életedből? Menj és találkozz a szeretteiddel, a barátaiddal, töltsd velük több minőségi időt. Látni fogod, hogy az erőfeszítéseidnek meg lesz a hatása, ugyanúgy, mint az edzőteremben való testmozgás, mely után hálás kimerültséget, de egyben felfrissülést tapasztalsz.
#6. Ne felejtsd el, hogy a magány egy olyan érzés, amelyen felülemelkedhetsz
Ha magányos vagy, az azért van, mert valami elindította ezt az érzést benned, nem azért, mert egyedül vagy. Az elme élteti a fájdalmat és a kétségbeesést, ezért a magány is felütötte a fejét. Azonban az agy a gondolataink révén megpróbálja megmagyarázni ezt az érzést. És abban a pillanatban, amikor ezt az elméleti folyamatot nyakon csípjük, megtalálhatjuk a valódi okokat, miért vagyunk magányosak. Tehát nagyon fontos megérteni, hogy ilyen érzést miért is kapsz, miért érzed ezt valójában és elfogadd anélkül, hogy túlreagálnád.
#7. Próbálj ki egy terápiát.
Ha nem tudod legyőzni a mélyen érzett magányosság érzéseit, és egyre inkább depresszióba esel, akkor elszigeteltnek és félreértettnek érezheted magad. Ebben az esetben, egyáltalán nem ciki, ha egy mentálhigiénés szakemberhez fordulsz, aki szakszerűen segít feloldani azokat a problémákat, melyekkel te egyedül nem tudsz szembenézni vagy valamilyen oknál fogva, nem látsz rá önmagadra tisztán. Egy külsős ember, gyakran sokkal többet tud segíteni, mint egy hozzánk közel álló ember és az is lehet, hogy csak egy kis iránymutatásra van szükséged, hogy újra a kezedbe vedd az életedet és erőre kapj.
Instagram ITT
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez