A figyelmes hallgatás művészete - Mindfullness technika, amely megváltoztatja a kapcsolataidat
Szétszórtság
Az elménk állandóan mozgásban van. Különösen, ha unatkozunk. Próbálj arra fókuszálni, ami éppen körülötted történik. Figyelj a másikra és ne elemezd, csak hallgasd. Legyél ott a beszélgetésben. Ha az elméd elkalandozna koncentrálj a szavakra, a szavaidra.
Ne ítélkezz
Mikor másokat hallgatunk, hajlamsok vagyunk arra, hogy a hallottokat címkézzük a fejünkben és megítéljük. Ehelyett próbáld észre venni, amikor ezt teszed és ezzel a tudatos éberséggel vess neki véget.
Ne akarj semmit elérni azzal, hogy beszélsz
Ezt picit lehet, hogy furcsán hangzik, tekintve, hogy sok olyan eset van, amikor egy adott céllal, egy szándékkal fordulunk a másikhoz és kezdünk el vele beszélni. Ezzel csak annyi a baj, hogy tudat alatt, a cél fontosabb lesz, mint az, hogy meghallgassuk és hajlandóak legyünk egymás nézőpontját elfogadni, megérteni.
Ez nem azt jelenti, hogy ha van egy konfliktusod valakivel és azt szeretnéd rendezni, akkor ne legyen meg benned a szándék annak megvitatására, a békülésre, a kompromisszumra, hanem azt, hogy ne azért kezdj ebbe a beszélgetésbe bele, mert a saját nézőpontodról szeretnéd csak meggyőzni a másikat. Csak nyílj meg őszintén és tedd a beszélgetést is ezzel nyitottá. Észre fogod venni azt az óriási különbséget, hogy így, hová tudtok ketten együtt eljutni a beszélgetés végére. Biztos vagyok benne, hogy sokkal nagyobb elégedettséget fogtok érezni és kölcsönösen képesek lesztek kompromisszumot kötni.
Ha ezekre jobban odafigyelünk a kommunikációinkban, akkor sokkal barátságosabban, kedvesebben és tisztábban tudunk másokhoz kapcsolódni.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez