A magány hálózata
Annak idején, amikor feltalálták a telefont, az volt a cél, hogy elérjük egymást. Ma már minden egyes továbbfejlesztésnek az a célja, hogy elvonják a figyelmünket a valóságról. Ennek nem kéne így lennie, ha kicsit tudatosabbak lennénk. Ha nem kiskutyákként viselkednénk, akik elé ha ledobnak bármilyen csontot, csak csóválja a farkát és ráharap, mielőtt gondolkodna.
Rendben van, hogy a vállalkozásod, a munkád megköveteli, hogy a hálózaton elérhető és aktív legyél, de az időddel és az életeddel valójában csakis te rendelkezel. Bizonyos vizsgálatok szerint, egy átlagos személy, naponta körülbelül 110-szer ellenőrzi a telefont. Az átlagemberekről van szó, nem pedig az igazi függőkről. El tudod képzelni, hogy mi lesz a függő száma? Ha idejében felismerjük a függőségeinket, sokat tehetünk önmagunkért. Persze csak akkor, ha nem gyártunk kifogásukat és tényleg hajlandóak vagyunk tudatosan változtatni rossz szokásainkon.
Állíts fel magadnak tudatosan új szabályokat!
#1. Ne telefonálj, ha a barátaiddal vagy legyél velük jelen, mert az igazi emberek éppen körülötted vannak
#2. Ne telefonálj amikor az apró-cseprő dolgaidat végzed, például a boltba mész
#3. A várakozási időt tudatosan ne a telefonoddal töltsd ki, inkább nézz szét, mi van körülötted, legyél nyitott a világra
#4. Iktasd ki vezetés közben. Igen, a piros lámpánál is.
#5. Elő se vedd, ha a családoddal vagy
Inkább a való világban létezz, amikor csak teheted, és ne a képernyőd belsejében. Kezdetben nehéz lesz, de ha felülkerekedsz rajta, akkor látni fogod, hogy számtalan, különböző típusú lehetőség van körülötted, amit folyamatosan elpazarolsz a közösségi hálózatokra. Rengeteg természetes szépség és igazi szeretet vesz körül, ha felnyitod rá a szemed. Mindezek folyamatosan itt zajlanak körülötted, és ezt egyetlen képernyő sem helyettesítheti.
Instagram ITT
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez