A rejtett depresszió 9 jele
#5. A rejtegetés mesterei
Ők elsajátították a álcázás művészetét. Az óvatosság olyan, mint egy megszállottság, és azt hiszik, hogy ez az egyetlen módja, hogy elkerüljék a veszélyeket. A baj csak az, hogy ha az áthatolhatatlan maszkok alatt elrejtik minden érzésüket, akkor azzal a boldogságot is ellökik önmaguktól.
#6. Soha nem kérnek segítséget
Szabotálnak minden segítséget, és közben meggyőzik magukat két dologról: 1. nem érdemelnek segítséget, mert rossz emberek és nem is akarnak mások terhére lenni, és 2. Amúgy sem fog senki sem válaszolni a kérésükre, akkor miért is a próbálkozzanak. Természetesen mindkét ok egy probléma forrásából ered (önszeretet) és félrevezető, de lehetetlen küldetés az ellenkezőjéről meggyőzni őket. Pedig sokszor annyi is elég lenne, ha valakivel csak őszintén beszélgetnének.
#7. Felborult bioritmus
Az életük kaotikus. Ez különösen igaz az alvásra. A depresszióban szenvedő embereknél , egyik leggyakrabban előforduló közös vonás és statisztikailag kimutatott tény az, hogy az alvási szokásaik. Leginkább éjszakai baglyok, akik ébren maradnak csak azért, hogy olyan dolgot csinálhassanak, ami érdekli őket, vagy valamilyen művészi hobbit követnek. Ennek eredményeképpen, ha életük engedi, egésznap aludhatnak és azt a benyomást keltik, hogy lusták. Amennyiben életvitelük a nappali pihenést nem engedi, úgy még nehezebb a helyzetük, mert ez az életvitel hosszútávon teljesen kimerítheti őket. Testileg, lelkileg és mentálisan is megbetegítve őket.
#8. Nem hiszik el, ha szeretik őket
Ritkán hisznek az embereknek, amikor olyan dolgokra utalnak, mint "ne aggódj, nem megyek sehova". Ez azért van, mert az emberek újra és újra elhagyják őket életükben. Nehezükre esik elhinniük, hogy valakinek tényleg fontosak lehetnek.
#9. Saját páncéljuk zárja be őket
Miután újra és újra felhagytak a próbálkozással, az emberekhez való kapcsolódással, természetessé válik, hogy egy ilyen személy abbahagyja a segítség keresését, és inkább intenzíven őrzi saját magát. A depresszióban szenvedő betegek is hasonlóak, elrejtőznek és inkább introvertáltabb életet élnek.
Bár sok esetben, a depresszió, csak egy nehéz életszakasz melléktermése, ha elnyomjuk és nem vesszük komolyan, akkor később komolyabb nehézségek is adódhatnak az életünkben.
Ne féljünk barátoktól, közeli hozzátartozóktól, előrehaladott állapotban szakembertől, terápiás segítséget kérni.
Instagram ITT
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez