Hogyan kezeld a párkapcsolati bizonytalanságodat?
Mindent túlgondolsz
Ha olyan problémákat generálsz, melyeknek nem sok valóságalapja van, vagy egyáltalán nincsen, az is azt mutatja, hogy mindent túlagyalsz és ezzel módszeresen nyírod is a kapcsolatot. Ezzel azt fejezed ki a párodnak, hogy egyáltalán nem bízol benne, ami sosem vezet jóra, hiszen benne joggal merül fel a kérdés, hogy hogyan tudna jól működni egy olyan kapcsolatban, ahol eleve hátrányos esélyekkel indul, hiszen bizalmatlan vagy vele szemben, bármiről is legyen szó. Neki pedig folyton csak magyarázkodnia kell.
Távolodni kezdesz
Néha az emberek azt gondolják, hogy a túlzottan ragaszkodó magatartás a bizonytalanság tankönyvi jele. De az igazság az, hogy a tartózkodó magatartás is a bizonytalanság és a szorongás egyik jele.
Itt az a gondolat, hogy ha nem megyek túl közel, akkor a párom nem tud bántani. Ebben az esetben megpróbálod megakadályozni azt, hogy a másik fájdalmat okozzon, vagy esetleg elhagyjon. A szorongásod így mutatkozik meg. De sajnos ez butaság, ugyanis a sebezhetőség vállalása nagyon fontos egy párkapcsolaton belül.
Irányításmánia
Néha a bizonytalanság kontrolláló viselkedésként vagy akár manipulációként is megnyilvánulhat. Talán megpróbálod korlátozni, hogy kivel beszéljen, kikkel találkozzon vagy hogy hova menjen szabadidejében. Szabályokat akarsz felállítani és ezzel keretek közé szorítod őt.
Hogy egyértelmű legyen, az ilyen manipulatív és irányító magatartás mérgezővé és érzelmileg bántalmazóvá válhat, tehát próbálj uralkodni a szorongató érzéseiden, mielőtt elveszíted a másikat.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez