Segítség, nárcisztikus férfit szeretek!
Először is, amint közelebb enged magához, mutasd ki, mennyire szereted (akkor is, ha ő kezdetben nem tudja ezt viszonozni). A legtöbb nárcisztikus tulajdonságokkal rendelkező ember gyermekkorában nem tanulta meg kifejezni a szeretetét, következetlen és bizonytalan környezetben nőtt fel, sokszor egykeként. Másodszor, soha ne vedd személyes sértésnek a támadását, hirtelenségét; próbálj higgadt maradni és adj neki időt. Ne menj bele felesleges játszmákba, ne add alá a lovat. Persze van olyan élethelyzet, amikor le kell törni a szarvát, ilyenkor a legfőbb szempont hogy te is stabil és határozott légy. Véleményedre biztosan kéznél lesz nála egy-két ellenérv, de ésszerű keretek közt, állj ki az igazadért.
A legokosabb, ha olyan javaslatokkal állsz elő, amikben ő is nyeregben érzi magát. A win-win szituációkban az a jó, hogy előre könnyen megtervezhetőek, és ez a tervezés már önmagában is fejleszti a kompromisszumképességet. Ha pedig olyan helyzet adódik, amiben nem sikerül felvenned vele harcot verbálisan, fogalmazd meg gondolataidat írásban, amikor nem vagytok együtt. Egy hosszabb SMS, chat-beszélgetés vagy egy szívecskés cetli sokat segíthet. Ilyenkor kifejtheted a véleményedet az ő közbevágása nélkül, és meglátod, ha van ideje átgondolni a dolgot, ő is sokkal nyitottabbá és alkuképesebbé válik.
Lehet, hogy időnként lagymatag, kiegyensúlyozott életre vágysz egy olyan pasi mellett, aki minden kívánságodat lesi és vasárnap ágyba hozza a reggelit, aki folyton csak bólogat és hozzád alkalmazkodik, aki tutira senkiért sem hagyna el, mert te vagy számára az ideális, és aki nem merne neked nemet mondani. De mi a helyzet a tűzzel, a hévvel, a szenvedéllyel, a veszekedéssel és a kibéküléssel, az érdekek ütköztetésével, a szópárbajokkal, a férfival és a nővel? Mielőtt elhamarkodottan döntenél a jelenlegi kapcsolatodról, gondold végig, hogy nem azokért a tulajdonságaiért hagynád-e el, amikért olyan eszeveszetten vonzó.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez