Bali, az istenek és a démonok szigete
Az egyenlítőtől csupán nyolc fokra fekvő vulkanikus eredetű szigeten a Gunung Agung szent vulkán (3142m) található, mely a sziget legmagasabb pontja. A szigetet korallzátonyok övezik. A déli részen levő strandok homokja általában fehér, míg az északiak és a nyugaton fekvők fekete homokkal borítottak.
A legismertebb tengerpart a hat kilométer hosszú arany homokú Kuta, ausztrál szörfösök kedvenc üdülőhelye éjjeli bárokkal, klubokkal és boltokkal.A kevésbé nyüzsgő Sanur és Nusa Dua jobb feltételeket nyújt az úszni vágyóknak.
Bali különlegessége, hogy nem csak a felszínen páratlan
A szigetet körülölelő tengerek Földünk néhány legkiválóbb, egyedülállóan változatos merülési helyét rejtik a mélyükön. A látogatók búvárkodhatnak hajóroncsoknál, kanyonokban, cápákat rejtő barlangokban, korallfalaknál, áramlásban, s még ki tudja, mennyi környezetben.
Bali szigetre a monszun éghajlat a jellemző, amelyben két évszakot különböztetünk meg: a száraz évszak júniustól augusztusig tart, az esős évszak pedig decembertől márciusig. A köztes hónapokra a váltakozó időjárás jellemző.
Bali szigeten nincs komoly, kiépített tömegközlekedés. Mindössze két fajta busszal lehet utazni. Egyik a bemo, ami egy kisméretű mikrobusz, utasterében hosszú padok vannak elhelyezve. Ez a fajta busz, rögzített útvonalon megy a nagyobb városokon belül. Megállóhelyei nincsenek, beszálláshoz le kell inteni. Kiszálláskor szólni kell a sofőrnek. A menetdíj pár ezer Rúpia, de ez is alku tárgya.
A másik fajta busz a távolsági busz (bis umum), ami a nagyobb városokat köti össze, mint ahogy a bemo, ez is buszpályaudvarok között mozog.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez