Kulcsszó keresés /


Indiánok....a mítosz és a valóság

  • 2011. június 30.

Végtelen prérik,hegyes sziklákkal csipkézett mély kanyonok, vad bölénycsordák, vágtató musztángok, rézbőrű harcosok és fehér barátaik,akik az igazságért szállnak harcba nap,mint nap...

olvass tovább

Luxushajóval az Indiai-óceánon

  • 2011. március 21.

Egy vastag hitelkártya és más semmi. Ennyi kell egy luxushajóúthoz. A világ összes táját be lehet járni az úszó luxushotelekkel. A magyarok számára legújabb ajánlat a Dubai-India útvonal.

olvass tovább

A vizipipa - és ami mögötte van

  • 2011. február 18.

Az első vízipipákat kókuszdió héjából készítették Indiában. Természetesen azóta sokat változott és különösen népszerűvé vált a Közel-Keleten. Az arab világban szinte elképzelhetetlen nélküle az élet. A Nargile a XVII századi Törökországban volt, akkoriba szigorú szabályok alakultak ki használatával kapcsolatban.

olvass tovább

Rezervátum az óceán fenekén

  • 2010. december 09.

A világ legnagyobb tengeri rezervátumát hozta létre Nagy-Britannia az Indiai-óceánon, a Chagos-szigetek körül. A természetvédők örülnek, de a több évtizede kilakoltatott szigetlakók attól tartanak, ezzel minden reményük elszállt a visszatelepülésre.

olvass tovább

Az indiánok gyógyító tudománya2

  • 2010. november 29.

Levegő, föld,víz és tűz. Ennek a négy elemnek az erejét használták fel az indián gyógyítók az egészség megőrzése érdekében. Ősrégi módszerüket Ön is sikerrel alkalmazhatja!

olvass tovább

Monacói Nagydíj a hármas korona egyik ága

  • 2010. május 13.

A Monte Carlo-i versenypályát az Indianapolisi 500 mérföldes és a Le Mans-i 24 órás verseny mellett az autósport három ágú koronájának egyik ágának szokás nevezni. A pálya persze erőteljes túlzás, hiszen mint közismert, a város kacskaringós utcáit alakítják át versenypályává, megbolondítva ezzel a város egyébként sem túl nyugodt közlekedését.

olvass tovább

Pálmalevelek, amire a sorsunk íródott

  • 2010. április 04.

Évezredekkel ezelõtt - a szentek korában - amikor a papír még nem létezett Indiában, pálmalevelekre írtak az emberek. Egy különleges eljárással képesek voltak ezeket az írásokat úgy tartósítani, hogy máig olvashatóak maradjanak.

olvass tovább