Kulcsszó keresés /


Coco Chanel náci kém volt?

  • 2011. augusztus 16.

Náci kém volt a II. világháború idején Coco Chanel (1883-1971) ünnepelt francia divattervező egy kedden megjelenő új amerikai életrajzi könyv szerint.

olvass tovább

Egy divatdinasztia drámája

  • 2011. augusztus 04.

A divat világa mindig is a nagy drámák színtere volt. Nemcsak trendek, kollekciók, fantasztikus bemutatót jellemzik, hanem a kulisszák mögötti helyezkedések, intrikák, és rengeteg pénz. Háború dúl! -jegyezte meg korábban egy gazdasági elemző, arra utalva, milyen óriási küzdelem folyik egy-egy patinás név, megszerzéséért.

olvass tovább

Mexikó arcai

  • 2011. július 06.

Mexikó ezerarcú. Ezt tudjuk, ha western-t nézünk, vagy akár a híradó drogháborúról szóló képeit látjuk. Mexikó romantikusan veszélyes hely volt és lesz, annak aki nem él ott, ettől lehet ilyen vonzó. Aki viszont helyi, valószínűleg szívesen lecserélné ezt a kétes hírnevet valami másra. Mexikó képeit látva - mely korántsem igyekszik a teljességre - érezzük, egyszer el kell oda menni és megnézni...

olvass tovább

Puma - a luxusmárka

  • 2011. június 29.

A Puma cipő üzemet hivatalosan 1948-ban jegyeztette Rudolf Dassler, így ma a cég 63 éves fennállását ünnepeli. A Puma krónikájának első fejezete 1924-ben kezdődött: két testvér, Rudolf és Adolf Dassler alapította meg a vállalkozást – Dassler Testvérek cipő üzemét. Az első stopliszerű alkalmatossággal ellátott sportcipőt, már a háború előtt piacra dobták.

olvass tovább

A Gillette borotva története

  • 2011. június 21.

A férfiak egész életükben állandó harcot vívnak arcszőrzetükkel. Hol növesztik, hol levágják, hol divatosan meghagyják egy részét, hol pedig csak simán elfelejtik ápolni. Az állandó háborúság színtere a fürdőszoba, ideje pedig a reggel. Feltéve, ha bejut oda a férfi…

olvass tovább

Amerikai flotta

  • 2011. június 20.

A második világháború óta eltelt évtizedekben az Egyesült Államok több mint kétszáz esetben alkalmazott fegyveres erőszakot politikai vagy gazdasági célok elérésére, ebből csaknem 180 alkalommal a flották is bevetették.

olvass tovább

Az orosz milliomosok közértje

  • 2011. június 06.

Nagyot fordult az oroszokkal a világ 1991, vagyis a Szovjetunió felbomlása óta. Jelcin, csecsen háborúk, putyini feltámadás, oligarchiák, hihetetlen nyomor és káprázatos luxus. Ez utóbbiba kaphatunk most bepillantást egy orosz fotósnak hála. Gazdagság, luxus, pénz Moszkva mellett.

olvass tovább

Szocialista realizmus - elhagyott emlékművek a volt Jugoszláviában

  • 2011. május 14.

A volt Jugoszlávia összeomlása majd szétbomlása, és rengeteg áldozattal járó délszláv háború után az ország helyén előbb öt, napjainkban pedig már hat utódállam igyekszik boldogulni. Tito-i örökségként azonban az országban számos emlékmű maradt örökül az utókorra, amely azonban nem tud, vagy nem akar semmit kezdeni az immár funkcióját vesztett objektumokkal.

olvass tovább

Egy nap Groznijban

  • 2011. május 04.

Az idősebbek még emlékezhetnek a híradók képeire, ahogyan az orosz hadsereg nehéztüzérsége módszeresen lövi apró darabokra a csecsen fővárost. Az első és második csecsen háború brutalitása, a szemben álló felek kölcsönös kegyetlenkedései óriási szenvedést hoztak a térség civil lakosságának. Ez azonban a múlt (reméljük az is marad), Groznij, a háborús pusztítás kilencvenes évek jelképe mára igencsak megváltozott... De vajon mi köze a városnak Tatabányához?

olvass tovább