650 lóerő, 320 km/óra: itt az új Shelby GT500
A Ford rövidre zárta az izomautók számháborúját. A 2013-ban érkező fenevad 320 km/óra feletti végsebességre lesz képes.
olvass továbbA Ford rövidre zárta az izomautók számháborúját. A 2013-ban érkező fenevad 320 km/óra feletti végsebességre lesz képes.
olvass továbbNáci kém volt a II. világháború idején Coco Chanel (1883-1971) ünnepelt francia divattervező egy kedden megjelenő új amerikai életrajzi könyv szerint.
olvass továbbA divat világa mindig is a nagy drámák színtere volt. Nemcsak trendek, kollekciók, fantasztikus bemutatót jellemzik, hanem a kulisszák mögötti helyezkedések, intrikák, és rengeteg pénz. Háború dúl! -jegyezte meg korábban egy gazdasági elemző, arra utalva, milyen óriási küzdelem folyik egy-egy patinás név, megszerzéséért.
olvass továbbMexikó ezerarcú. Ezt tudjuk, ha western-t nézünk, vagy akár a híradó drogháborúról szóló képeit látjuk. Mexikó romantikusan veszélyes hely volt és lesz, annak aki nem él ott, ettől lehet ilyen vonzó. Aki viszont helyi, valószínűleg szívesen lecserélné ezt a kétes hírnevet valami másra. Mexikó képeit látva - mely korántsem igyekszik a teljességre - érezzük, egyszer el kell oda menni és megnézni...
olvass továbbA Puma cipő üzemet hivatalosan 1948-ban jegyeztette Rudolf Dassler, így ma a cég 63 éves fennállását ünnepeli. A Puma krónikájának első fejezete 1924-ben kezdődött: két testvér, Rudolf és Adolf Dassler alapította meg a vállalkozást – Dassler Testvérek cipő üzemét. Az első stopliszerű alkalmatossággal ellátott sportcipőt, már a háború előtt piacra dobták.
olvass továbbA férfiak egész életükben állandó harcot vívnak arcszőrzetükkel. Hol növesztik, hol levágják, hol divatosan meghagyják egy részét, hol pedig csak simán elfelejtik ápolni. Az állandó háborúság színtere a fürdőszoba, ideje pedig a reggel. Feltéve, ha bejut oda a férfi…
olvass továbbA második világháború óta eltelt évtizedekben az Egyesült Államok több mint kétszáz esetben alkalmazott fegyveres erőszakot politikai vagy gazdasági célok elérésére, ebből csaknem 180 alkalommal a flották is bevetették.
olvass továbbNagyot fordult az oroszokkal a világ 1991, vagyis a Szovjetunió felbomlása óta. Jelcin, csecsen háborúk, putyini feltámadás, oligarchiák, hihetetlen nyomor és káprázatos luxus. Ez utóbbiba kaphatunk most bepillantást egy orosz fotósnak hála. Gazdagság, luxus, pénz Moszkva mellett.
olvass továbbA volt Jugoszlávia összeomlása majd szétbomlása, és rengeteg áldozattal járó délszláv háború után az ország helyén előbb öt, napjainkban pedig már hat utódállam igyekszik boldogulni. Tito-i örökségként azonban az országban számos emlékmű maradt örökül az utókorra, amely azonban nem tud, vagy nem akar semmit kezdeni az immár funkcióját vesztett objektumokkal.
olvass továbbAz idősebbek még emlékezhetnek a híradók képeire, ahogyan az orosz hadsereg nehéztüzérsége módszeresen lövi apró darabokra a csecsen fővárost. Az első és második csecsen háború brutalitása, a szemben álló felek kölcsönös kegyetlenkedései óriási szenvedést hoztak a térség civil lakosságának. Ez azonban a múlt (reméljük az is marad), Groznij, a háborús pusztítás kilencvenes évek jelképe mára igencsak megváltozott... De vajon mi köze a városnak Tatabányához?
olvass továbbVita bontakozott ki Tokaj és Sárospatak között arról, hogy hol legyen a világörökség részét képező tokaj-hegyaljai történelmi borvidék központja, mindkét település magáénak szeretné a jogot.
olvass továbbA pénteken Kompass (németül Iránytű) címmel nyílt tárlat a múzeum gyűjteményének 250 rajzát mutatja be. A Martin Gropius Bauban a második világháború után kibontakozó művészet nagy neveinek műveit láthatják a látogatók.
olvass továbbEredetileg diákoknak készült,ám írók,politikusok kedvence,és fontos történelmi események résztvevője lett.Ártatlan használati tárgy,amelyből háború idején fogyott a legtöbb. Ma a világ 120 országában kapható a toll,amely bármilyen nyelven ír: a Parker.
olvass továbbVicces és kevésbé vicces jelenetek, politika és sport, könnyed emlékek, háborús élmények. A közös bennük, hogy mindegyiket megálmodták ezekkel az aranyos kis fröccsöntött műanyagokkal. Azért valljuk meg, Robert Capa híres fényképének legómása kevésbé sokkoló mint az eredeti.
olvass továbbBizonyára sokunk számára lehetnek ismerős képei a második világháború előtti kampányai, reklámplakátjai. Ezek a reklámok már maguk is a történelem részei, jellegzetes stílusukat, formátumukat bárki könnyen felismerheti. Egy Sao Paolo-i reklámügynökség munkáit láthatjuk alább. Régi köntös, mai tartalom.
olvass továbbAz Afganisztánról szóló cikkeknek gyakorlatilag csak szomorú aktualitása van. Földjét és az itt lakókat szinte állandóan háborúk, etnikai konfliktusok, vagy épp iszlám szélsőségesek sanyargatják. Színes mellékszálként idetartoznak még az ópiumtermesztésen meggazdagodott földesurak (sic) és a szinte folyamatosan az országban állomásozó külföldi csapatok. Ez ma Afganisztán, a Föld egyik legveszélyesebb helye.
olvass továbbHorn Gyula óta tudjuk, hogy ami Budapesten van, az nem közbiztonság. S bár nem tudjuk mit mondana az egykori miniszterelnök a riói helyzetre, azt látjuk, hogyan próbálják helyreállítani a köz biztonságát. Rio de Janiero futlball-világbajnokságot, majd olimpiát akar rendezni. Ehhez viszont előbb vissza kéne szerezni a város egy része felett az irányítást.
olvass továbbAz európai és magyar tévénézők hajlamosak a harmadik világban zajló zavargásokat, puccsokat, háborúkat elintézni annyival, hogy de jó, hogy ilyen messze vannak. Pedig nem is kell messzire menni ahhoz, hogy „egzotikus” enklávékat láthassunk.
olvass továbbRoman Polanski Szellemíró című politikai krimije kapta a legtöbb, hét jelölést az Európai Filmdíjra. A Pierce Brosnan és Ewan McGregor főszereplésével készült Szellemíró után a Lebanon (Libanon) című izraeli-francia-német koprodukciós háborús dráma kapta a legtöbb, szám szerint öt jelölést.
olvass továbbA 20. század második felének nyugat-európai művészi zenéje bizonnyal másként alakult volna az 1962-ben alapított Strasbourgi Ütőegyüttes nélkül. Valamennyi koncertjüket a hidegfejű racionalitás és az elképesztő energiákat felszabadító ösztönös muzikalitás feszültsége teszi felejthetetlenné, immár harmincnyolc éve. Gyökereik a háború utáni avantgárd világába vezetnek, s progresszív zenei világképük azóta sem változott. Több mint 250 mű született a számukra, az együttes tagjai 400 különböző hangszeren játszanak, s ütőhangszerparkjuk több ezer darabot számlál.
olvass tovább