Kulcsszó keresés /


A nadrág

  • 2010. október 05.

A nadrág azok a ruhadarabok közé tartozik, amelyeket kezdetben (Európában) csak férfiak viseltek. Éppen ezért, hogy a férfi-nő háborúság egyik fő szimbólumává válhatott. Amikor tréfálkozva föltesszük a kérdést, hogy ebben vagy abban a háztartásban ki hordja a nadrágot, a férfi avagy a nő, félreérthetetlenül a ruházat eme darabjának jelképes voltára utalunk. A nadrág szimbolikusságát azzal is magyarázhatjuk, hogy az öltözködésben betöltött szerepénél fogva az alsónemű után a legintimebb ruhadarab.

olvass tovább

Alpha Industries pilótadzseki története

  • 2010. szeptember 09.

Valljuk be, melyikünk nem álmodozott az amerikai filmek csodálata közben azon, hogy ő bizony vadászpilóta lesz, magabiztos járással, Ray Ban napszemüveggel és azzal a bizonyos pilótakabáttal. Azzal a ruhadarabbal, mely túlzás nélkül állíthatjuk, ikonikus darabja a második világháború utáni férfidivatnak, mely csak olyan darabokkal említhető egy lapon, mint Humphrey Bogart ballonkabátja, vagy Sean Connery szmokingja. Az Alpha Industries története következik.

olvass tovább

Bűn és büntetlenség

  • 2010. július 06.

Aki olvasta Dosztojevszkij korszakos művét, illetve hallott már Biszku Béla tevékenységéről, majd utóéletéről, az pontosan tudja mennyire telitalálat ez a cím. Egy végül bemutatott film, melyet "majdnem" betiltottak egy gyakorlatilag háborús bűnös jogaira hivatkozva, 2010-ben.

olvass tovább

A hidegháború egy levelezés tükrében

  • 2010. június 22.

A történelmet sokszor befolyásolja egy, vagy több nagy formátumú személy, politikus, hadvezér, király, vagy éppen királynő, királyné. Ugyanakkor vannak olyan periódusok, és személyiségek, akik inkább az háttérben húzódnak meg, és inkább a színfalak mögül irányítják a folyamatokat. George Frost Kennan és John Lukacs levelezését most könyvben is kiadták.

olvass tovább

Cannes vs. Velence

  • 2010. május 13.

A cannes-i filmfesztivált a múlt század harmincas éveiben hívták életre, mivel az 1932-ben alapított Velencei Nemzetközi Filmfesztiválon egyre inkább német és olasz dominancia érvényesült. Cannes és Velence szembenállása a háború után is érzékelhető volt, míg végül sikerült megegyezniük egymással.

olvass tovább

Twilight Saga: Eclipse

  • 2010. április 27.

Bella olyan hétköznapi problémával küzd, minthogy vámpír vagy farkas legyen a kedvese. Közben persze az életére törnek, és egy várható vámpír - farkas háború is kiújulóban van. Egy szó mint száz: vámpír - farkas fronton a helyzet változatlan: Twilight Saga: Eclipse

olvass tovább

Kecskebűvölők

  • 2010. március 30.

Kelly hősei, Sivatagi cápák, Tizedes és a többiek. Mind-mind könnyű humorral átszőtt látszólag háborús film, melyek inkább szól a jelenkorról és társadalomról, mint a korszaknak, amiről elvileg szól. Ebbe a sorba lép a Kecskebűvölők, igaz, jelen esetben inkább fanyar, angol humorral küldi el a háborút és barátait oda, ahová való.

olvass tovább

2012 - Háború a lelkekért

  • 2010. február 16.

Ez az az év, amelyben a maják szerint időszámításunk véget ér. Kutatók azt állítják, ugyanebben az évben érkezik el Földünk egy 26 000 éves ciklus végére, egy vonalba kerülve a Galaktika síkjával. Az indián mítoszok az Ősi Bölcsesség visszatértét jövendölik bolygónkra 2012 december 21-én.

olvass tovább

II. Világháború tankjai

  • 2009. december 09.

A második világháború alatt a tankok korábban soha nem látott fejlődésnek indultak. Évről-évre fejlettebb technikával, nagyobb páncélvédettséggel, tűzerővel és ezzel párhuzamosan nagyobb teljesítménnyel indultak a harcba. Szemezgessünk párat, a világháború leghíresebb tankjai közül, a teljesség igénye nélkül.

olvass tovább

Az első világháború tankjai

  • 2009. december 02.

Az első világháborúban több haditechnikai eszköz, illetve annak alkalmazása ment át forradalmi változáson, mint például a repülőgépek vagy a tengeralattjárók. A korszerű hadviselés egyik fegyvere, a harckocsi viszont ebben az időben alakult ki és jelent meg a harctereken.

olvass tovább