Sexy Rock&Roll
Yasmin le Bon a spanyol Elle októberi divatanyagában próbálja meg átadni a glamrock életérzést. Úgy hisszük, mindez sikerül neki. A jelszó: Rock&Roll can never die!
olvass továbbYasmin le Bon a spanyol Elle októberi divatanyagában próbálja meg átadni a glamrock életérzést. Úgy hisszük, mindez sikerül neki. A jelszó: Rock&Roll can never die!
olvass továbbCsak némi logisztikára, időzítésre és mértékletes alkoholfogyasztásra van szükség ahhoz, hogy ez mind beleférjen a hétvégédbe, de érdemes megpróbálni, mert három olyan programot ajánlunk, amiről kár lenne lemaradni.
olvass továbbA jó deisgn bármely kérdéskörben képes egyedülálló megjelenést adni egy tárgynak. Ez alól még az olyan hétköznapi dolog sem kivétel, mint a vizes palack.
olvass továbbIdeje telefont ragadni, mert csak 200 rajongónak jut a limitált S. Loeb szériából.
olvass továbbTermészetesen ezúttal nem földrajzi értelemben Észak és Dél olvasatában használjuk a fent említett kifejezéseket, hanem barázdált szürkeállományunkkal kapcsolatban, amely, ha már önmagunknál kívánunk maradni, többek között az égtájak elnevezéséért is felelős.
olvass továbbGrover Washington Jr. emlékzenekar a Gödörben 2011. 11. 11.-én. Persze ez így túl egyszerű…Itt, néhány mondatban szinte lehetetlen visszaadni azt a vidám, könnyed, csuklóból eljátszott, mégis fantasztikus muzsikát, amelyet a csapat évről-évre megrendezendő nagykoncertjein nyújt.
olvass tovább2010-ben, Thierry Mugler, a neves francia divattervező úgy gondolta, 63 évesen nem árt átadni a stafétát egy kreatív, fiatal elmének, aki tovább öregbíti a híres párizsi divatház nevét. A választás Nicola Formichetti-re esett, ő lett az új kreatív igazgató, s a nevet is Mugler-re változtatták, elhagyva a keresztnevet.
olvass továbbItt a legújabb vízi őrület, az Aquaskipper. Az első pillantásra abszurd járgány valójában egy kiváló sporteszköz, mellyel egy igen sajátos rugózó mozgással tudunk a vízfelszínen maradni. Vízfelszínen? Szállni a vízen...
olvass tovább„Veseasztalnál” kritikusok döntöttek színészek, rendezők sorsáról, ott ütöttek tanyát az operett világ, az író és filmszakma fenegyerekei. Itt hangzott el először a „Főúr, fizetek!” kifejezés, és volt pincére, aki különös érzékkel szúrta ki a tehetséges művészt- s neki hitelt is adott. Éveken át csak dúcok, állványok támogatásával tudott talpon maradni, de túlélte. A New York palota idén 117 éves.
olvass továbbBár a források jóval szerényebbek az eddigieknél, a szervezők bíznak abban, hogy sikerül a tavalyi fesztivál színvonalát megőrizni, netán meghaladni azt.
olvass továbbBőven költségvetési tételként is szerepelhetett volna Andy Warhol egyik önarcképe, melyet nem egészen 3,4 milliárd forintért sikerült eladni egy londoni árverésen. Ez a becsült eredeti ár kétszereséért: 10,8 millió font. A piros-fehér vászonkép - amelyen a művész töprengve szájához emeli a kezét - 1967-ben készült.
olvass továbbAlapvető változásokon ment keresztül a világ társadalma a 60-as és 70-es években. A megszokások felbomlottak, a gondolkodás liberalizálódni kezdett. Új művészek jelentek meg, lázadni valami ellen meg szinte kötelező volt. A nemek közötti határok elmosódásának talán első, leginkább kézzel fogható jelei ezekben az időkben jelentkeztek, gondoljunk csak David Bowie-ra. S mint a társadalmi történések lecsapódási felülete, a divat sem hagyhatta kommentár nélkül a bekövetkező életmódbeli újdonságokat. A konfekcióruházat, mint a tömegdivat manifesztuma bőszen gyártani kezdte az újfajta szabadság termékeit.
olvass tovább...feltétlenül nézd meg Kenzo Takada kiállítását. Ritkán szoktunk párizsi kiállításról számot adni, de most kivételt teszünk a japán divat- parfümtervező kedvéért.
olvass továbbMarcel Duchamp örülne, ha látná, miféle "talált tárgyak" segítségével lehet teret adni a kultúrának. Szöulban 28 közönséges, de szépen rendbe hozott konténert drótoztak össze némi könnyűszerkezetű tetővel úgy, hogy a kreatív szubkultúrák paradicsoma vált belőle. A Platoon Kunsthalle valahol a romkocsmák, raktárépületek és a menő loftok között helyezkedik el, de saját egyénisége, hangulata van.
olvass továbbFeloszlik a hazai könnyűzenei élet egyik legmeghatározóbb zenekara, a Kispál és a borz. A zenekar válságáról, tagok közötti ellentétekről már régóta sok szó esett, úgy látszik, ez mostanra érlelődött döntéssé. Mindenesetre a zenekar méltóképpen búcsúzik, hiszen a Sziget mínusz egyedik napján fog adni egy utolsó, háromórás megakoncertet.
olvass továbbOroszország, egyben pedig legnyugatiasabb városa, Szentpétervár hatalmasat fejlődött az utóbbi években. Nem csoda hát, hogy az UNESCO a várost a világ 10 legvonzóbb célpontjai közé választotta. Oroszország második legnagyobb városa készen áll fogadni a turisták hadát...
olvass továbbHa mostanában el akarsz adni egy sci-fit, akkor legyen benne három tényező: robot, sok robot, még több robot. Szegény Asimov is forgatná a szemét, ha látná micsoda sokféleség van Hollywoodban robotika terén. Van itt minden: beszélő, érző, átalakuló, építő, vagy embert elemnek használó robot. Most végre lesz helyettesítő robot is.
olvass továbbCitroenéknél is elgurult a gyógyszer, lehet hogy a világgazdasági válság teszi, esetleg túl sok csigát ettek a franciák, de előrukkoltak ők is egyedi szériás sportkocsival. Alapvetően igazuk van. Húsz darab méregdrága luxusjárművet könnyebb eladni, ennyi milliomost (milliárdost) még mindig lehet találni...
olvass továbbJelen világba sajnos minden és mindenki azt sugározza, hogy ajándékokat kell adni minden jeles ünnepkor kifejezetten karácsonykor. Vajon helyes-e, hogy ebbe az irányba haladunk?
olvass tovább