A legjobb augusztusi programok
Evés, ivás, kultúra és vásárlás, na meg sok napsütés – jut mindenből bőven, csak győzd a kilométereket a Börzsönytől a Mecsekig, Parndorftól a Budai Várig!
olvass továbbEvés, ivás, kultúra és vásárlás, na meg sok napsütés – jut mindenből bőven, csak győzd a kilométereket a Börzsönytől a Mecsekig, Parndorftól a Budai Várig!
olvass továbbEgzotikus helyekre nem csak a táj, vagy a kultúra miatt utazunk, a helyi zöldségek, gyümölcsök éppoly érdekesek lehetnek. Elsőnek valószínűleg valami furcsa szörnyszülöttnek nézzük majd őket, valójában azonban messzi tájak különleges finomságairól van szó, melyek minden fenntartásunk ellenére fogyaszthatóak! Ha eddig csak almával, meg körtével találkoztál, a most következőkben segítünk, hogy felismerd a távoli földrészek népszerű kuriózumait!
olvass továbbA fesztivál szó hallatán nem éppen a csemetéink kulturált szórakoztatása ugrik be. Kivétel ez alól a Zsolnay negyedben megrendezett 4 napos színes forgatag, ahol egészen kis óvodáskortól kamaszkorig igényes programok várják a gyerekeket.
olvass továbbKávéházi sorozatunkban elsőként, a 10 éves jubileumát ünneplő Spinoza Kávéházat mutatjuk be. Budapest belvárosában, a Dob utca nyüzsgésében találtunk rá erre a tradicionális étterem-kávézóra, ahol a színházi élet szerelmesei is megtalálják számukra a kulturális csemegét.
olvass továbbMost végre bizonyítást nyer, hogy a sörözésnek vannak kulturális vonatkozásai, vagyis kedvenc tevékenységünk növelheti az általános intelligenciát.
olvass továbbAz új kollekciót India csodálatos tájai és kultúrája ihlette. Az ott hallott történetek, az ősi kézműves technikák és a spirituális kultúra mind hatással voltak a tavaszi-nyári kollekció elénk színeire és mintáira.
olvass továbbA zsámbéki létesítmény minden bizonnyal felgyorsítja a közlekedéskultúra reformját Magyarországon.
olvass továbbA szervezők egy új kulturális koncepció megvalósítására törekszenek.
olvass továbbMagyarországon sajnos nincs kultúrája az igényes helyeken való ismerkedésnek. Három alternatíva létezik, mint “lehetséges” helyek a kikapcsolódásra, ismerkedésre, árfekvés szerint a következőek: olcsó kocsma, disco, drága clubok. Azt hiszem az átlagos nő, aki komoly kapcsolatra vágyik, nem igazán jár egyikbe sem, legalábbis nem társkeresés céljából.
olvass továbbA Chameleon Jazz Bandet igazán nem kell bemutatni a hazai közönségnek. Március 2-án a MOM Kulturális Központban adnak koncertet, ennek apropóján beszélgettünk Bálint Rezsővel, a zenekar vezetőjével! Legyen szó bármelyik nagy korszakról, a zenekar otthonosan mozog a hangok között, ám mégis érdemes a kulisszák mögé pillantani!
olvass továbbPersze újabb, immáron megszokott logikai bukfenc a cím, vagy talán különféle kulturális terek találkozása, mégis érdemes elidőzni, legutóbbi Sárik Péterrel folytatott magánbeszélgetésemnél. Azt taglaltuk, hogy miképpen is lehet valaki elismert a maga területén, természetesen sokadszor Maradona példáját említettem, mint olyan zsenijét, aki szerette azt amit csinált, és ezt mindenki azonnal megérezte. Zenei és emberi hitelességről beszélgettünk, amikor is a remek zongorista megosztott velem egy történetet.
olvass továbbHideg, hó, történelem, család, siker, gazdagság, őrület, fiatalság, erőszak, rideg bosszú, fura bűnügy, dupla csavar, David Fincher. Talán ennyi elég is lenne. De olyan utalás és szimbólumtömeg, amely a modern kultúraértő számára tripla izgalmat teremt, hiszen ha egy Vonnegut kötet lapjai a tűzben úgy vannak elrejtve, hogy az a néhány szekundum (igaz tovább tart, mint a Harcosok Klubja trükkjei a moziban) elindítja belül a bizsergést, beindul a tudatalatti, pedig akkor még senkiről semmit nem tudunk.
olvass továbbMartha Marcy May Marlene című filmet már láthatjuk a mozikban. Sokak számára azért lehet izgalmas az előadás, mert a középpontjában egy fiatal nő áll, aki kilép egy szektából és megpróbál normális életet élni, ám fájdalmas emlékek gyötrik, ráadásul egyre jobban elhatalmasodik rajta a paranoia is.
olvass továbbFebruár közepén hazánkba látogat Chris Rea, az 1989-es The Road To Hell, vagy az 1991-es Auberge lemezek szerzője. Az olasz származású zenész mindkét lemeze a listák élén debütált anno Nagy-Britanniában és azóta is megkérdőjelezhetetlen népszerűségnek örvend világszerte. Új albuma szeptember 5-én jelenik meg Santo Spirito címmel, mely egyben európai turnéjának is a címe.
olvass továbbApró ízelítő a Művészetek Palotája januári könnyű, jazz és világzenei programjaiból
olvass továbbEz egy beszélgető-könyv, amely a sorsunkról szól. Akik szeretik Müller Péter megnyugtató szavait, azoknak igazán jó választás ez a könyv.
olvass továbbNem túlzás azt állítani, hogy Az élet fája az elmúlt évtizedek legambiciózusabb amerikai filmje – olvasható több kritikában. A film idő-mozaikokból álló „története” egy gyerekkorára visszaemlékező férfi (Sean Penn) emlékeit állítja a középpontba. Eszményi anyjával (Jessica Chastain) és a túlélés ösztönei szerint vezérelt indulatos apjával (Brad Pitt) ápolt ambivalens kapcsolata, illetve az egyik testvér elvesztésének feldolgozása irányítja az emlékképből emlékképbe csapongó film montázs-szerkezetét.
olvass továbbFrei Tamás könyvében Jamaicán a rendőrségi terepjárók már dübörögnek, hogy kézre kerítsék a Magyarországról óriási vagyont „kimenekítő” és a távoli karibi szigeten bujkáló, korrupt pesti bankárt.
olvass továbbNekünk felnőtteknek, de a gyermeknek is érdekes lehet a "Szocializmus játékszerei" névre keresztelt kiállítás, amely működtethető modellekkel, kultikus játékokkal idézi fel egy kor játékiparát. A Közlekedési Múzeumban helyet kapott tárlat azt mutatja meg, hogy a milyen képet közvetített a gyermekek felé az élet minden területét uraló és irányító állam magáról - és milyenek is voltak valójában a szocialista ipar által gyártott játékok.
olvass tovább"Fidel Castro önéletrajza" vitathatatlanul a legteljesebb, legrészletesebb és leghitelesebb életrajz, amit a kubai vezérről a mai napig írtak. Férfiaknak remek ajándék lehet.
olvass tovább