Kulcsszó keresés /


Tízezrek tüntettek a Zöld Pardonért

  • 2011. szeptember 20.

Rendőrségi becslések szerint 40-45 ezren vettek részt a Zöld Pardon megmentésért tartott zenés tüntetésen 2011. szeptember 18-án, vasárnap este a budapesti Műegyetem Rakparton. A demonstráció délután 5 órakor a Pál Utcai Fiúk koncertjével kezdődött mintegy 10 ezer ember előtt, este 7 órára pedig gyakorlatilag a Petőfi hídig megtelt a rakpart.

olvass tovább

Elhurcolva

  • 2011. szeptember 19.

Nathan Harpernek nyugodt élete van. Egyetlen egy apró problémája van csupán, egész életében úgy érezte, valaki más életét éli. Ettől persze még egy teljesen hétköznapi kamasz élete is lehetne, ám egy nap minden megváltozik. Rájön, szülei nem az igazi szülei, élete pedig egy hazugság, melyet gondosan felépítettek, egy sötét titkot leplezendő.

olvass tovább

Megfelelő táplálkozással az egészséges szívért

  • 2011. szeptember 01.

Vajon megelőzhetők-e a legtöbb halálos áldozatot szedő szív- és érrendszeri betegségek megfelelő étrenddel, vagy a a biztos eredményhez gyógyszerek is szükségesek? Ezt a kérdést tették fel a párizsi Európai Kardiológusok Társaságának kongresszusának ülésén, amelyen együtt vettek részt a táplálkozástudomány képviselői a szív- és érbetegségek gyógyszeres kezelésének egyik legjobb szakértőjével.

olvass tovább

Íme, ez a világ legdrágább háza!

  • 2011. augusztus 16.

A svájci Zugi-tó partján elkészült a világ legdrágább háza: a 7,5 milliárd font – vagyis 2348 milliárd forint – értékű épületet arannyal, platinával és dinoszauruszcsontokkal díszítették.

olvass tovább

Kalózok kora: még sem volt olyan felhőtlen mint a filmekben

  • 2011. augusztus 11.

Dicsőítették, átkozták és üldözték őket; a legendákkal ellentétben nem voltak mesebeli alakok, sokan közülük nyomorúságos életet éltek. Az utókor mégis egyfajta hősként tartja számon a kalózokat, falábbal, szemtakaróval és vállukon papagájjal képzelik el őket. Fénykorukat a XVII-XVIII. században élték, a róluk fennmaradt mítoszokból azonban nem sok minden igaz. Kivéve a papagájt, mert az valóban kincsnek számított.

olvass tovább

Capoeira, a brazil zenés-táncosönvédelmi sport

  • 2011. július 28.

Minden Brazíliában kezdődött, nagyjából 300 évvel ezelőtt, amikor a portugál telepesek afrikai rabszolgákat vásároltak, hogy cukor- és dohányültetvényeiken dolgoztassák őket. A durva, kegyetlen körülmények elől azonban sokan menekültek az őserdőbe, ahol önvédelmi harci technikákat fejlesztettek ki.

olvass tovább

Az internet megváltoztatja a memóriánk

  • 2011. július 21.

Amerikai kutatók kísérleteikkel azt mutatták meg, hogy bonyolultabb kérdések után, amikor a vizsgálatba bevont emberek tudták, hogy a tények megtalálhatók számítógépen, kisebb erőfeszítést tettek az adatok felidézésére, jobban koncentráltak viszont annak felidézésére, hogy hol találják meg. A kutatók szerint az internet valamiféle "ügyintéző" (tranzaktív) memóriaként működik, amely "helyettünk és számunkra emlékezik".

olvass tovább

Tekerd vagy ne tekerd? Bicikli a városban

  • 2011. július 20.

A városi levegőt rengeteg autó és busz, ipari gáz szennyezi, ezért ezen a területen kerékpározni nemhogy egészségesebb lenne, mint bármely más közlekedési eszköz, hanem éppen hogy több kockázatot jelent - jelentették ki kanadai kutatók egészséges önkéntesekkel végzett vizsgálatuk alapján.

olvass tovább

A csendes-óceáni szigetek titokzatos benépesítői

  • 2011. július 08.

Nemrégiben tartották a csendes-óceáni Szamoa fővárosában, Apiában a szigetvilág egykori benépesítőiről, a lapitákról szóló konferencián. A Föld egyik legtitokzatosabb népéről, a ma élő polinézek őseiről alig tudunk valamit. Annyi bizonyos azonban, hogy fejlett hajózási ismereteikkel hamar benépesítették a a szigetvilágot.

olvass tovább