Kulcsszó keresés /


Ezek jellemzik a jól működő, stabil kapcsolatokat

  • 2022. július 11.

Sokszor nehéz tökéletesen megtalálni az egyensúlyt és megérteni a másik gondolatmenetét, de ha egy stabil kapcsolatot szeretnénk a magunkénak tudni, akkor megéri odafigyelni a következő dolgokra. Sajnos nem egyszerű feladat a 21. században fenntartani egy jól működő kapcsolatot, de ha igazán szeretjük a másikat, akkor mégsem tűnik nyűgnek az, hogy megbecsüljük a kapcsolatunkat és tegyünk érte. Méghozzá ezekkel az összetevőkkel operálva:

olvass tovább

Lehet-e szenvedélyes egy hosszútávú kapcsolat?

  • 2022. június 17.

Az egyik legtöbbször nekem szegezett kérdés, hogy hogyan tartható fenn a vágy egy hosszútávú kapcsolatban. Szerintem ez mindannyiunkat foglalkoztat, hisz félelmetes pont lehet egy kapcsolatban, amikor alábbhagy a tűz. Felmerülnek ugyanis a kérdések, hogy mi van, ha akkor majd megcsal a párom, esetleg én gyengülök el, és lépek félre? Esetleg hogyan tudunk leélni sok-sok évet a kezdeti szenvedélytől mentesen? Mi van, ha a lángolást felváltja az ellaposodott rutinszex?

olvass tovább

Néha egyszerűen csak nem állsz készen egy párkapcsolatra

  • 2022. június 16.

Hiába gondoljuk sokszor úgy, hogy már nyitottak lennénk arra, hogy valaki komolyabban az életünk részévé váljon, vannak olyan helyzetek, amikor jobb nem erőltetni a randizást. És hogy miből tudhatod, hogy még nem ártana rápihenned arra, hogy fejest ugorj egy kapcsolatba? Ha a felsorolt jelek közül többet is tapasztalsz magadon, akkor lehet, hogy nem ártana pihentetned a dolgot.

olvass tovább

3 jel, hogy még nem váltál le a szüleidről

Sokan fordulnak hozzám párkapcsolati elakadásokkal – főleg pártalálási nehézségekkel -, és azzal, ha nehezen jön össze a baba. Van, akinél ez a két téma egyszerre jelenik meg az életében: szeretne saját családot, de még a párját sem találta meg. Amint egy kicsit mélyebbre ásunk, gyakran találjuk a háttérben azt, hogy az illető még nem tudott érzelmileg leválni a szüleiről. Amíg ez nem történik meg, nehézséget jelenthet egy párkapcsolatban elköteleződni, és saját családot alapítani. Összegyűjtöttem a leggyakoribb jeleket, és a mögöttük rejlő hiedelmeket.

olvass tovább

Kapcsolatgyilkos dolgok, melyeket jobb időben észrevenni

  • 2022. május 19.

Egyetlen párkapcsolat sem tökéletes, hiszen mindannyiunknak vannak hibái, de mindig van lehetőség arra, ha felismerjük ezeket a hibákat és megpróbáljunk javítani rajta, még mielőtt késő lenne. Bár mindannyian tudjuk, hogy a hazugság, a megcsalás és az önzés is tönkretehet egy kapcsolatot, azonban ezeken kívül is van néhány dolog, ami a szikla peremére tolhat két embert.

olvass tovább

Mi okozza az elköteleződéstő való félelmet?

  • 2022. május 11.

Egy párkapcsolat kemény meló, ezt mindenki pontosan tudja. Vannak emberek, akik talán pontosan emiatt nem is szeretik azt a szót használni, hogy párkapcsolat. Nyilván mind tudjuk azt is, hogy ez a menekülésnek egy formája. Hiszen ezzel pontosan a felelősség alól mentik fel magukat, ami pedig lássuk be, egy igazi kapcsolat velejárója.

olvass tovább

Jobb egy rossz párkapcsolatban, mint egyedül?

Szorongó, neurotikus, kapcsolatfüggő nemzedék vagyunk. Mérgező emberi kapcsolatok szorításában fulladozunk, ki nem mondott szavak, elfojtott feszültség, és tisztázatlan, szőnyeg alá söpört sérelmek szorítják, kaparják torkunkat. A vészcsengőt ezerszer meghúzták már odafent, mégsem csomagolunk, vagy menekülünk fejvesztve a helyszínről. Pedig óriás, ordító, égre írt jelek vannak, hogy semmi dolgunk bizonyos emberekkel, mégsem olvasunk belőlük.

olvass tovább

Gyermeki szerepben lenni a párkapcsolatban

Vizsgáljuk kicsit az emberi és a szexuális vonatkozásait a szerepeinknek, a szerepcserének. Az ember alapvetően három féle szerepében lehet: felnőtt, gyermek és szülő. Egy párkapcsolatban is felvesszük mind a három szerepet, de alapvetően főként a felnőtt szerepünkben vagyunk. Ilyenkor tudunk társ kapcsolatban és olyan társ dinamikával élni és szervezni a mindennapi életünket és pillanatainkat, amik meghatározzák a párkapcsolat és az egyén egészséges működését. Ám van, amikor átkerülünk szülői szerepbe. Például, ha tanítani szeretnénk valamit a párunknak, amihez szükséges egy intenzívebb időszak. Amíg ez egy időszakos „esemény” a két fél között, addig tanítást és tanulást szolgál. Az az üzenete: „Gyere velem, kövess, emelkedjünk közösen!”

olvass tovább