A belső erő titka

Ha van egy dolog, ami biztos az életben, az a változás. Az élet útjai kifürkészhetetlenek, tele van fent és lent állapotokkal, kanyarokkal, akadályokkal, útelágazásokkal. Pillanatnyi veszteségekkel és diadalokkal. Mindezek közül, az egyetlen lényeges dolog az, hogy mindezekre hogyan reagálunk. Ez a belső erő legnagyobb titka.

olvass tovább

Az idő és a tapasztalat együttes hatása - azaz az érzelmi érettség jelei

Az érzelmi érettség az egyik olyan tulajdonságunk, amit életünkben tudatosan fejleszthetünk, amin dolgozhatunk. Az érzelmi érettségünk befolyásolja, hogy kik vagyunk és hogyan kezelünk más embereket. Az érzelmeid megismerése és kiegyensúlyozása a két fő szempont, hogy hatékonyan kezeljük érzelmeinket az emberi kapcsolatainkat. Ez azért is fontos, mert végül is, érző emberi lények vagyunk. Az érzelmi érettség nem korhoz köthető jelenség, egész életünkben fejleszthetjük.

olvass tovább

Jöttem, láttam, győztem! - Kos

A Kos jegy szülötte igyekszik kitűnni a tömegből, megvan benne az akarat a boldoguláshoz, és meg is tesz mindent azért, hogy az élre kerüljön. Alapvetően egyszerű, közvetlen, képes őszintén szembenézni a napi problémákkal. Félretesz mindent, ami hátráltatja céljai elérésében, legyen szó akár rövid, vagy hosszú távú dologról. Ő az, aki fejjel megy a falnak, mert saját elképzelését tűzön-vízen keresztülviszi. Lényeglátása irigylésre méltó és meggyőző.

olvass tovább

Amikor az elménk az ellenségünk

Két fajta típusú ember létezik. Aki azt mondja, „meg tudom csinálni” és az, aki azt mondja, „Nem tudom megcsinálni.” Mindkettőjüknek igaza lesz. Az ember pontosan arra képes, amit elhisz magáról. Ha bizonyos gondolatok, hiedelmek, berögződésként a részünké váltak, akkor hogyan tudjuk az elménket magunk mellé állítani? Átírhatjuk a saját kezűleg felépített mentális korlátainkat? És hogyan tudjuk kioldani a tudatalatti elménkben őrzött sérüléseinket? Figyelem, elmetágító írás következik.

olvass tovább

A figyelmes hallgatás művészete - Mindfullness technika, amely megváltoztatja a kapcsolataidat

Hogyan figyelünk egymásra, mikor másokkal beszélgetünk? Hallgatni mindenki tud, de nem mindenki van jelen a párbeszéd közben. Az elménk hajlamos elkalandozni, amikor valaki más beszél és ilyenkor elkezdjük túlgondolni, félreértelmezni a hallottakat, a saját belső hitrendszerünk és félelmünk szerint. Ebből ered a híres mondás, miszerint elbeszélünk egymás mellett.

olvass tovább

Az élet csak annyira bonyolult, amennyire mi annak látjuk

Bonyolult. Milyen gyakran használjuk ezt a szót. Milyen gyakran állít az elménk csapdába. Megtanulni, hogy hogyan lépjünk ki a "komplikált" drámájából, nem egyszerű feladat, mert kényelmes és temérdek jó kifogást vagyunk képesek gyártani, hogy miért ne tegyük. Pedig csak magunk mögött kell hagynunk az áldozat szerepét és kezünkbe venni az életünk irányítását.

olvass tovább

6 buddhista gyakorlat, mely pozitív irányba befolyásolja életedet

Matthieu Ricard, a biokémikusból lett buddhista szerzetes szerint a boldogság olyasvalami, amit saját magunk fejleszthetünk ki, ha olyan szokásokat gyakorolunk be, amelyek elősegítik a belső béke állapotát. A buddhisták nem magyaráznak meg semmit, nem analizálnak, hanem azonnal a végeredményre mutatnak. Egyre többen nyitottabban gondolkodunk, sokat olvasunk, beszélgetünk, de a gyakorlatba kevés dolgot ültetünk át ezekből az új ismeretekből.

olvass tovább

A szerelem illúziója

Szenvedély, szerelem, dráma. De kiért és miért? Vajon tényleg igaz? Azt hiszem, a vágyainkat ma már hajlamosak vagyunk szentimentálisan kezelni. És kezdem megérteni, hogy a vágyakozás nem biztos, hogy egyenlő az igazi szeretettel. Ebből még bármi lehet, ez csak a kezdő löket, ami elindíthat két embert egymás felé. A vágy lehet igazi, de még távol áll a szerelemtől.

olvass tovább