A világ egyetlen tengeralatti étterme
A vendégek a tengerfenék 180 fokos panorámájában, az üvegfalon túl úszkáló halrajokban gyönyörködhetnek a kulináris élvezetek közben.
olvass továbbA vendégek a tengerfenék 180 fokos panorámájában, az üvegfalon túl úszkáló halrajokban gyönyörködhetnek a kulináris élvezetek közben.
olvass továbbPárizs önmagában is feledhetetlen város, de aki az élményt tovább akarja fokozni, az ellátogat a város egyik legexkluzívabb bárjába, a Buddha Barba.
olvass továbbA Nespresso híres arról, hogy Boutique-jai világszerte a magas minőség és egyedi kiszolgálás szentélyei.
olvass továbbMark Parker, a Nike vezetőjének irodájáról első körben nem egy komoly üzletember juthat eszünkbe, hanem mondjuk annak fia, vagy épp az ecseri piac egy jobb napon. Parker úr láthatóan gyermekded lelkivilága úgy látszik egy már szinte kaotikus szatócsboltban érzi jól magát. Azért a tárgyalópartnerek arcát megnéznénk...
olvass továbbVégre elkészült Sevilla legújabb látványossága, egy gigantikus napernyő, avagy a Metropol Parasol. A szó szoros értelemben véve is napernyő (legalábbis elsődleges funkciójában) azonban alaposan megosztotta a derék sevillaiakat, nemkülönben a spanyolokat. Persze ízlésen vitázni felesleges, ám ez akkor is belváros fölé magasodik 28 méterrel, így igencsak kikerülhetetlen látványossága lesz mostantól a városnak.
olvass továbbA magyar solymászatot és a matyó örökséget terjesztette fel a kulturális kormányzat a napokban az UNESCO szellemi kulturális örökség reprezentatív listájára.
olvass továbbHajóval a bejárati ajtóig. Néhány Seattle-i lakos ezt is megteheti.
olvass továbbMókás, ám kissé beteg gondolkodásra vall, hogy valaki drágakövekkel díszítsen fel egy kalasnyikovot, vagy aranyozzon be egy géppuskát. A tervezőnek, Peter Gronquist-nek mindössze a meghökkentés volt a célja, a két finoman szólva is különböző szakterület összekapcsolásával. Sikerült.
olvass továbbTőlünk keletre is van élet, nem is akármilyen. Igaz ez a design világára is, hiszen az ukrajnai design stúdió, a Psycho csapata kreatív ötletét továbbfejlesztve talán minden lakás díszeivé válhatnak ezek a csodálatos kicsi világok. S ki tudja, talán pár éven belül a palackba zárt hajót is felváltják majd ezek a miniatűr világszeletek.
olvass továbbKreatív dizájnötletekkel még a legunalmasabb panelt is fel lehet dobni, a lényeg a jól eltalált, és nem túl kihívó ötlet. A hometone.org ezekből gyűjtött össze 12-t.
olvass továbbBőven költségvetési tételként is szerepelhetett volna Andy Warhol egyik önarcképe, melyet nem egészen 3,4 milliárd forintért sikerült eladni egy londoni árverésen. Ez a becsült eredeti ár kétszereséért: 10,8 millió font. A piros-fehér vászonkép - amelyen a művész töprengve szájához emeli a kezét - 1967-ben készült.
olvass továbbNapjaink egyik legnépszerűbb amerikai designere, Karim Rashid. Betekintés egy valódi sztárdesigner mindennapjaiba és a designról alkotott oktatói elképzeléseibe.
olvass továbbVicces és kevésbé vicces jelenetek, politika és sport, könnyed emlékek, háborús élmények. A közös bennük, hogy mindegyiket megálmodták ezekkel az aranyos kis fröccsöntött műanyagokkal. Azért valljuk meg, Robert Capa híres fényképének legómása kevésbé sokkoló mint az eredeti.
olvass továbbAnthony Geoffroy karikatúrái egytől egyig műalkotások. Minden hírességről készült alkotás nagyon kifejező, rámutat hibáikra, tulajdonságaikra. Bolondos ironikus groteszk, és ami a legfontosabb... vicces.
olvass továbbBizonyára sokunk számára lehetnek ismerős képei a második világháború előtti kampányai, reklámplakátjai. Ezek a reklámok már maguk is a történelem részei, jellegzetes stílusukat, formátumukat bárki könnyen felismerheti. Egy Sao Paolo-i reklámügynökség munkáit láthatjuk alább. Régi köntös, mai tartalom.
olvass továbbEgy belga tervező Kristof Saelen 2009-ben létrehozta Very Important Pixels nevű projektjét. Az eddig elkészült pixelhősöket most megmutatjuk nektek.
olvass továbbPierre Beteille több mint 10 éve webdesigner, grafikus és művészeti vezető. Manapság szinte minden idejét a legnagyobb szenvedélyének a képeknek szenteli. Fotósként dolgozik ugyan, de az olyan nagy ügyfelek kérésére szerkeszti, módosítja is a képeket mint a neves Studio Harcourt.
olvass továbbAz épület gyakorlatilag erőd és könyvtár egyben.
olvass továbbA betonrengetegbe préselt felhőkarcolók árnyékában alig akad fény, zöld terület pedig pláne nincs. Az épített csodák művészete már egy jó ideje az emberi igény ellen dolgozik, még akkor is, ha a látvány kápráztat. Hová ültessenek tehát fát, amikor minden a beton martaléka?
olvass tovább