ÉLETÉRZÉS


Az egyedülállók mentálisan erősebbek?

Egy párkapcsolat sokak számára burok, védelmet nyújtó komfortzóna. Egy érzelmi biztonságot nyújtó szerelemben van, hogy egészen összeolvadunk, amőbapárok leszünk, összefonódva, harmonikus szimbiózisban éljük mindennapjaikat. Életünket a többes szám bejáratott és kényelmes dualizmusa hatja át: barátaink, hobbink, szabadidőnk, kedvenc filmünk, olvasmányaink, a sport, amit űzünk.

olvass tovább

Ne rekedj meg energiarabló kapcsolatokban!

Vannak emberek, akiket úgy kell hátrahagynunk, hogy vissza sem nézünk a vállunk fölött. Nem akarjuk látni a pillantásukat, egyetlen képet sem akarunk őrizni róluk. A közösen megélt pillanatokat szemétlapátra söpörnénk, alakja a közös fotókon elhalványul, üres, fehér folt marad a helyén.

olvass tovább

'Ennek így kellett lennie.' - Mondjuk, miközben szépen átverjük saját magunkat

  • 2022. március 18.

Azt mindannyian tudjuk, hogy a valódi kapcsolódás az emberek között a kommunikációval jön létre. Hiszünk is abban, hogy ez tud kialakítani kötődéseket, mélységeket. Ugyanakkor felmerül a kérdés, hogy vajon mi az oka annak, hogy bizonyos helyzetekben még mindig nem azt mondjuk ki, amit érzünk vagy gondolunk. Feltéve, hogy egyáltalán kimondunk bármit is, mert sok esetben csak hallgatunk.

olvass tovább

A gyűlölködés pszichológiája

Neveltetésünk során megtanulunk szépíteni a szavakon és a gesztusokon, melyekkel a nemszeretem dolgokra utalunk, egészen odáig, amíg hajlandóak vagyunk elhinni, hogy a gyűlölet valójában nem is létező dolog. A gyűlölet ellentéte a szeretet, úgy másoké, mint önmagunké. Önmagunk szeretete azt jelenti, hogy elfogadjuk teljes valónkat. Ha megtanuljuk magunkat elfogadni, másokat is könnyebben tudunk majd szeretni.

olvass tovább

Megfelelési kényszer, empátia vagy lustaság? Miért színlelik a nők az orgazmust?

  • 2022. március 17.

Tény, hogy a szexuális élet privát dolog és általában két emberre tartozik, azonban a témakörre összességében még mind a mai napig sokan tabuként tekintenek, pedig talán, ha többet beszélnénk róla, akkor meglehetősen sok gátat, szorongást felszabadítana az emberekben. Például érdemes lehet beszélni arról, hogy a nők miért színlelik időnként az orgazmust? Megfelelési kényszer vagy éppen empátia? Szeretnének minél hamarabb szabadulni az adott helyzetből? Így szeretnének a férfiaknak segíteni?

olvass tovább

Férfiszempont: Szülői elnyomástól szenvedsz felnőttként?

Munkám során az egyik leggyakoribb probléma az az, hogy az illető ugyan már 25-30-40 éves, de a szülő még mindig beleszól az életébe és ezzel elveszi a jogát (akarva-akaratlanul) attól, hogy felépíthessen egy egészséges önképet, attól, hogy megerősödjön és egyedül bontogassa a szárnyait. Sőt mi több ezzel önbizalomhiányt és további belső problémákat okoz neki.

olvass tovább