10 étvágygerjesztő film
A következő filmeket akár ihletforrásnak is használhatjuk, ha valami újdonságot szeretnénk az asztalra varázsolni otthon, azonban könnyed kikapcsolódásnak is tökéletesen megfelelnek. Arra azonban mindenképpen figyeljünk oda, hogy egyiket se kezdjük el éhesen nézni!
A séf
Adott egy séf, akinek az egész élete az ételek körül forog, éppen ezért nem túl bensőséges a kapcsolata a fiával, volt feleségéről nem is beszélve. Szembesülnie kell azonban a valósággal, amikor egy híres kritikus lehúzza Twitteren az alkotásait, ő pedig az online világban meglehetősen járatlanul hirtelen felindulásból válaszol erre. Ezután leginkább volt neje unszolására úgy, dönt, hogy megvalósítja régi álmát és egy büfékocsival nekivág Amerikának kisfia társaságában.
Charlie és a csokigyár
Bár ételeket nem nagyon főznek benne a káposztalevesen kívül, de Johhnie Depp lenyűgöző és kicsit fura, mint mindig, láthatunk benne vízesést csokoládéból, végtelen mennyiségű gumicukorkát, bonbon-t, táblás csokit, rágógumit, és gyakorlatilag mindent, aminek már a látványától is szuvasodásnak indulhatnak a fogaink.
Csokoládé
Manapság nagyon sokat olvashatunk a csoki jótékony hatásairól, sőt ha egy kis boldogsághormonra van szükségünk, akkor is általában ehhez az édességhez nyúlunk először. A francia kisváros lakói azonban kevésbé tűnnek lelkesnek, amikor az általuk csak boszorkánynak titulált nő és lánya a városba költöznek és csokoládéboltot nyitnak. Végtelen mennyiségű csoki, szerelem egy kis ármánykodás… minden adott egy igazán jó romantikus filmhez.
Én, a séf
A veterán sztárséf és az autodidakta módon főzni tanult amatőr szakács találkozása. Bepillantást nyerhetünk a haute cuisine, sőt a molekuláris gasztronómia rejtelmeibe is. A problémát természetesen a konyhaművészek meglehetősen nehéz és időnként összeférhetetlen természete okozza, azonban ahogy lenni szokott, a végére itt is minden jóra fordul.
Julie és Julia – két nő egy recept
Julie Powell regényének adaptációjának révén két hölgy életébe is bepillanthatunk, akik mindketten a konyhaművészet szerelmesei. Mit tehet az ember, ha alkotói válságba kerül, minthogy a konyhában való kísérletezésben próbál feloldódni, és erről blogot is elkezd vezetni. A nő rájön, hogy a főzés sokkal több csupán egyszerű házimunkánál, a társadalmi érintkezés egyik formája, illetve az alapanyagok gondos kiválasztása és elkészítése már önmagában is művészet.
Ízlések és pofonok
A céltudatos, precíz, szabályokat mindenáron betartató nő találkozása az ő gondolkodásától teljesen eltérő világszemléletű, nagyszájú, hangos, temperamentumos szakáccsal, aki vidámsággal és tréfával próbálja motiválni kollégáit. Ebből nyilván nem sülhet ki túl sok jó… talán esetleg egy kis szerelem.
Az élet ízei
Festői szépségű dél-francia kisváros. Michelin csillagos étterem a kissé szigorú, ám szenvedélyes tulajdonosnővel kontra egzotikus indiai családi vállalkozás sok curryvel és kurkumával fűszerezve. Megnyugodhatunk, vér nem fog folyni, a nyálunk valószínűleg annál inkább.
Ízek palotája
A szakácsnőt felkérik, hogy az Elysée- palotában a köztársasági elnök személyes séfje legyen, így kénytelen belekóstolni az ételeken kívül a politikával, hatalomvággyal, intrikákkal átitatott világba is, ahol a körülötte lévők mindent próbálnak elkövetni, hogy elmozdítsák őt irigyelt pozíciójából.
L’ecsó
Tegye fel a kezét, aki felnőttként már nem szereti a Disney meséket… Na ugye! Remy úgy dönt, hogy magasról tesz a sztereotípiákra, és bebizonyítja, hogy egy patkánynak is van helye a konyhában. Valószínűleg senkit nem fog arról meggyőzni, hogy mostantól engedjünk rágcsálókat a tűzhely közelébe, viszont tanulságos történet arról, hogy az álmainkért nem árt minden tőlünk telhetőt megtenni.
Borban az igazság
Ha kicsit már sok az ételekből, lekísérhetjük egy igazán kedves borászatról szóló filmmel, amiben ismét találkozhatunk egy kis önmegvalósítási vággyal és szenvedélyes elszántsággal, miközben a főszereplő kis amerikai borászatával próbálja lenyomni az elismert és időnként már-már túlértékelt francia borokat.
Kovács-Vass Réka
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez