Tíz napos utazás akár egy kézipoggyásszal - így csomagolj praktikusan
Amikor egy utazásra készülődünk, végigpörgetjük lelki szemeink előtt, ahogy jobbnál jobb összeállításokban pózolunk különböző látnivalók közelében nagy mosollyal az arcunkon. Persze több fotón ugyanabban az outfitben szerepelni legalább akkora vétek lenne, mint két esküvőre ugyanazt a ruhát felvenni, ezért egyből el is kezdjük tervezni, hogy mi mindent kell majd belepréselni a bőröndünkbe. Majd elkezdünk bepakolni, és rájövünk, hogy ezen bizony a préselés sem segít...
A vonzó árú fapados repülőjegyek sajnos együtt járnak azzal a kényelmetlenséggel, hogy ha nem szeretnénk még egy jegynyi árat kifizetni a poggyászunk feladásáért, akkor kénytelenek vagyunk egy kézipoggyász méretű bőröndbe beszuszakolni mindent. Persze akkor is kénytelenek vagyunk kompromisszumokat kötni, ha egy nagyobb méretű túratáskát viszünk magunkkal, sőt, ha nagy bőrönddel utazunk, akkor is vannak bizonyos korlátok, amiket nem lehet átlépnünk. Most éppen azért hoztunk pár remek tippet, hogy egyik esetben se kelljen lemondanod semmiről, amire igazán szükséged lehet utazás közben.
#1 Szelektálj!
Persze ezt könnyű mondani .. de gondolj bele, hogy legutóbb is mennyi mindent vittél teljesen feleslegesen magaddal. Először is, azokat a darabokat, amiket itthon sem viselsz valamiért, valószínűleg egy másik országban sem fogod szívesen felvenni. Másrészt például teljesen fölösleges magaddal vinni 5-6 nadrágot, ez még akkor sem indokolt, ha két hétre utazol el, hiszen legyünk őszinték, a farmerunkat nem szoktuk minden egyes felvétel után lecserélni.
Kép: Pexels
#2 Less el trükköket videókból!
Gyakorlatilag végtelen számú videó létezik a témában, ahol azt mutatják be emberek, hogyan, milyen technikákkal lehet nagyon kicsi helyre nagyon sok dolgot elcsomagolni. A legjobb az lehet, ha különböző megoldásokat egyszerre alkalmazol, és kialakítasz egy olyan csomagolási rutint, ami gyors, kényelmes, és helytakarékos is.
#3 Tekerj fel mindent!
Elsőre furcsának tűnhet, de bizony a kis tekercsekbe göngyölt ruhadarabok - fehérneműtől kezdve a pólón át a pulcsiig működik - sokkal kevesebb helyet foglalnak, mintha szépen lennének hajtogatva, arról nem is beszélve, hogy milyen praktikusan lehet őket egymás mellé sorakoztatni.
#4 Menj mosodába!
Ha esetleg mégis ragaszkodsz ahhoz, hogy minden nap olyan ruhát vegyél fel, ami előtte ki volt mosva (még akkor is ha egy farmernaciról, kabátról vagy pulcsiról van szó), akkor gondolj arra, hogy majdnem minden országban vannak mosodák, amelyek ráadásul nem is jelentenek túl nagy többletkiadást, tehát ez egyáltalán nem indokolja azt, hogy minden napra más-más ruhadarabokkal készülj.
Kép: Pexels
#5 Nézz utána az időjárásnak!
Valóban nehéz elengedni a félelmeinket azzal kapcsolatban, hogy "és mi lesz, ha valami olyan történik, amire nem készültünk fel?!", azonban az időjárásra manapság már egyre inkább fel lehet. Rengeteg telefonos applikáció és honlap létezik, ahol már nagyon nagy pontossággal meg tudják mondani, hogy milyen idő lesz elkövetkező napokban (vagy hetekben), ezért mindig nézz utána, hogy mire számíthatsz, és hogy ehhez miket kell feltétlenül bepakolnod.
#6 Vásárolj!
Persze nem kell mindent ész nélkül megvenni, hiszen valahogy hazafelé is be kell pakolni, viszont mivel a legtöbb helyen vannak olyan boltok, ahol egészen olcsón beszerezhetőek az esszenciális dolgok, ezért inkább vigyél magaddal kevesebb ruhát, és vásárolj ott, ahová utaztál. Így legalább lesz pár új ruhadarabod is, és nem kell folyamatosan azon aggódnod, hogy vajon mit hagytál otthon. 7
A praktikus pakoláshoz már nincs is másra szükséged, csak egy bőröndre, amelyet most a Silan nyereményjátékán meg is nyerhetsz november 30-ig. A játék részleteit itt olvashatod, és ha igazán szerencsés vagy akkor te lehetsz a tulajdonosa a hetente kisorsolásra kerülő bőröndök egyikének.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez