10 oka annak, ha nem látod magadon az edzés eredményét
Könnyű elkeseredni és feladni a dolgokat, hogyha a kemény munka ellenére nem látjuk az eredményeket. Ez igaz az edzésre, az alakformálásra is. Ha te is megakadtál ezen a ponton, alábbi cikkünk segíthet abban, hogy megtaláld az okát, változtass a hibákon, hogy te is észrevedd magadon a pozitív változásokat!
1. Abbahagyod, amikor fáj
Fájdalom nélkül nem lehet fejlődni, legalábbis az izmaink esetén ez az állítás megkérdőjelezhetetlen. Ha csak addig csinálod a gyakorlatokat, ameddig még kényelmes, ameddig nem érzel fájdalmat, akkor valójában nincs is olyan sok értelme az egésznek – már ha fejlődni is szeretnél. Ugyanis az izmaink attól a ponttól kezdve dolgoznak igazán, amikor elkezded érezni szúrást, elkezdenek remegni a végtagjaid. Nagy elhatározás és kitartás kell, hogy végig bírd csinálni, de meglátod, hogy ennek tényleg meg lesz az eredménye, és egyre jobban fogod bírni az edzéseket is!
2. Nem elég nehéz a súly, amit használsz
Ha évek óta egy kilós kézi súlyzóval dolgozol, ha lábsúlynak is csak néha-néha csatolsz fel egy kilót, akkor egy ponton túl már nem fogsz tovább fejlődni. Ha már nem okoz nehézséget az adott tömegű súlyokkal való munka, akkor ideje kis mértékben növelni azokat. Eleinte piszkosul fog fájni, mert egy új, nagyobb kihívással szembesül a tested és az izmaid, de az izomláznak látható eredménye is lesz, meglátod.
3. Túl nehéz súlyokkal dolgozol
És ebben az esetben nemcsak a sérülés kockázata miatt kellene felhagynod ezzel. Ugyanis ha az izmaid számára még túlságosan megterhelő a nagyobb tömeg, akkor úgy sem bírsz majd vele annyi gyakorlatot elvégezni, amennyit kellene. Helyette azt a keveset is szenvedve, a testedet túlságosan megerőltetve fogod megcsinálni. Inkább vegyél lejjebb a kilók számából, de végezd helyesen, kitartóan a gyakorlatokat.
4. Nem adsz bele mindent
Ha egy hosszú, fárasztó nap után úgy vagy vele, hogy a semminél a félgőzzel végzett mozgás is többet ér, akkor az eredmények terén is csak fél sikerre számíts. Ha csak úgy ímmel-ámmal végezgeted a gyakorlatokat egy órán át, az szinte olyan, mintha nem is csinálnál semmit. Ehelyett, ha valóban fárasztó napot tudsz magad mögött, csökkentsd felére a mozgásra szánt időt. Ezalatt viszont dolgozz teljes erőbedobással, sokkal többet fog érni, mint az az elcsalt 1-2 óra.
5. Edzés közben is azt figyeled, hogy jól nézel e ki
Természetesen minden gyakorlat közben érdemes ellenőrizni, valóban jól végezzük e őket. De ha végig azon aggódsz, hogy hogy áll a hajad, elkenődött e a spirálod, mennyire látszódik a hasad a gyakorlat közben, akkor az energiád fele erre megy majd el. Arról már nem is beszélve, hogy nem tudsz arra összpontosítani, hogy valóban helyesen és kitartóan végezd a gyakorlatot. Egy megjegyzés: ha nem nézel ki szarul edzés végén, akkor valószínűleg nem is csináltad rendesen.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez