3 nárcisztikus tulajdonság, mely jól használva pozitív minta lehet
Bár a nárcisztikusokról köztudott, hogy messziről elkerülendőek, mégis meglepő módon vannak dolgaik, melyeket ha jól sajátítunk el, akkor abból még profitálni is tudunk. Hogy melyek ezek a tulajdonságok?
A nárcisztikusok mindig saját magukat helyezik előtérbe
Mikor helyezted utoljára önmagadat az első helyre? A nárcisztikusok mindig ezt csinálják. Minden a szükségleteikről, vágyaikról szól , és arról , amit valósnak vélve megérdemelnek . Anélkül, hogy olyan önző és önelégült lennénk, mint a nárcisztikusok, vannak egészséges módok arra, hogy saját magunkat is érdemes első helyre tenni. Ugyanolyan fontos vagy, mint bárki más. Ugyanúgy megérdemled a jó dolgokat – sok esetben még többet is a pozitív tapasztalásokból. Te vagy az egyetlen ember, aki gondoskodhat saját magadról. Ha életed nagy részét azzal töltötted, hogy önzetlen voltál, és mindig másokra helyezted a fókuszt, akkor talán elérkezett annak az ideje, hogy végre te kerülj a saját fontossági listád élére.
Büszkék saját magukra és az elért eredményeikre
Függetlenül attól, hogy valóban kiérdemelték-e teljesítményeiket, a nárcisztikusok az elsők, akik úgy vélik, ők mindenkit felülmúlnak. Nem kell elszállni magunktól, sem pedig lekezelőnek lenni másokkal, de az sosem baj, ha büszke vagy arra, amit elértél. Nyugodtan húzd ki magad, ha sikerélményed van. Nem kell elrejtened önmagad mások előtt, sőt. Vedd észre, hogy megengedett az egészséges büszkeség, és az is, hogy tárgyilagosan beszélj valódi erősségeidről és eredményeidről. A nárcisztikusokkal ellentétben te nem fogsz senki mást lealázni, leminősíteni, vagy lenyomni. Egyszerűen hiteles magabiztossággal és örömmel fogsz létezni pozitív tulajdonságaidban és vonásaidban.
Védik és tartják a saját határaikat
A nárcisztikus „határok” mindig nagyon torz képet mutatnak, ők ennek ellenére kiállnak ezekért a saját maguk által felállított határokért. Ez persze legtöbbször úgy történik, hogy másokat érzelmileg bántalmaznak, manipulálnak, vagy szándékosan gyengítenek, de nem kell ennek így lennie egészséges határtartás esetében. Sőt! Képes vagy olyan határokat érvényesíteni, amelyek valóban egészségesek, és ugyanolyan indokoltak is. Itt az ideje, hogy egészséges határokat húzz és ki is állj azokért, hiszen ezen határok megvédése a saját mentális és lelki egészséged érdekében történnek. Ezzel pedig az ég világon semmi probléma nincsen. Nagyon is fontos a határaink tartása, hiszen ezek segítenek minket abban, hogy egészségesen tudjunk kapcsolódni másokkal.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez