A derékfájdalom leginnovatívabb ellenszere - Core Stix
A sokunkat érintő, kellemetlen derékfájdalom általában a törzsizom fejlesztésével megszüntethető. Ennek most megszületett egy vadonatúj, bárki által könnyen elsajátítható, innovatív, új fitness-eszköze, a Core Stix, mint funkcionális edzésmódszer. Edzettél már a pálcikák hajlítgatásával?
De mi is az a funkcionális edzés? Ez a módszer legfőképp olyan, saját súllyal végzett gyakorlatokat foglal magába, amelyek a törzsizmokat, a has és az a hát alsó izmait célozzák meg.
A legtöbb fitneszteremben különböző lapsúlyos gépek találhatók , amelyek egy adott izomcsoport izolált edzését teszik lehetővé. Ennek eredményeként a mozdulatok nem feltétlenül hasonlítanak azokhoz, amiket a mindennapokban vagy sportolás közben végzünk. A funkcionális edzés nagy erénye, hogy a mozgás közben olyan gyakorlatokat, gyakorlatsorokat végzünk, amelyeket a mindennapos tevékenységünk során is használunk, így elkerülhetjük a sérüléseket. Eredményeképpen jobb izomegyensúly és ízületi stabilitás alakul ki, csökkenti a sérülések számát és növeli az egyén sportban nyújtott teljesítményét. Ezek az előnyök abból származnak, hogy az edzés során kihangsúlyozzuk a test természetes képességét a három anatómiai síkban való mozgásra.
Összehasonlításként, a fitneszgépek a mozgást egy síkra korlátozzák, ami természetellenes. A gépek rendszeres használata könnyen a rossz mozgás- minták rögzüléséhez vezethet. Az izolált edzés eredményeképpen ugyan növelhetjük izomtömegünket és izomerőnket de ezt gyakran csak mozgásszabadságunk kárára érhetjük el.
A funkcionális edzés közvetlen kapcsolatban áll azzal a tevékenységgel, aminek a támogatása érdekében végzed.
A funkcionális – vagy más szóval saját testsúlyos – edzés nem más, mint az életünkkel kompatibilis mozgássorok ismétlése. Tehát egyfajta módszert, egy specifikus tevékenységet takar, és nem gyakorlatot vagy eszközt jelent.
Összefoglalva: a funkcionális edzés nem más, mint ahogy eddig is edzettünk. Atléták, súlyemelők évszázadok óta használják. Mint koncepció, az a célja, hogy erős alapot adjon. Előkészíti szervezetünket, izomzatunkat a mindennapi igénybevételre és az általunk végzett munkára. Úgy lehetne jellemezni, mint olyan gyakorlatsort, mely által a mindennapi rutinfeladatokat hatékonyabban tudjuk végezni.
“A funkcionális edzést az általa produkált eredmény definiálja, és nem az, ahogy kinéz...” Brett Jones, Master RKC
A funkcionális edzés előnyei
A funkcionális edzés rengeteg előnnyel bír. Fontos, hogy a segítségével szinte bárhová fejlődhetsz, amit kitűzöl magadnak. Az eszközök megfelelő használata és a gyakorlatok változatossága hozzásegítenek fitneszcéljaid eléréséhez. Hogy milyen képességeket fejleszthetsz vele? Erő, gyorsaság, állóképesség, hajlékonyság, koordináció, egyensúly, izomellenállás.
A Core Stix
A Core Stix egy egyedülálló, szabad testsúlyos, függőleges edzésmódszer. A függőleges helyzetben való edzés miatt az egész testünk izomzata egyszerre tud mozogni, úgy, hogy az a legnagyobb kihívást a törzsizmoknak jelentse. A törzsizmok fejlesztésére fókuszálva segít a funkcionális mozdulatsorok elsajátításában, s így a mindennapi életben előforduló mozdulatok gyakor- lásában is.
Szemben a nagy helyigényű eszközökkel a Core Stix könnyen tárolható, kis helyen is elfér. A gyakorlatok közötti pálcacsere pedig csak másodperceket igényel. A pálcikák ellenállásai között megtalálható az extrakönnyű, könnyű, közepes, nehéz, illetve az extranehéz. Ezzel edzéseink nehézségi fokát személyre szabottan állíthatjuk be. Az extrakönnyű és a könnyű ellenállások arra jók, hogy új gyakorlatokat tanuljunk be és kíméljük ízületeinket a könnyebb gyakorlatok végrehajtásához. Az extranehéz és nehéz ellenállások pedig a súlyzós edzésnek felelnek meg, és a nehezített edzésekhez javasoltak. A platform, amin állunk pedig abban segít, hogy el tudjuk helyezni testünket a térben, amivel a gyakorlatok helyes kivitelezésében igazít el bennünket.
Mire kell figyelnünk, mielőtt nekiállunk Core Stix edzésünknek?
Legelőször érdemes tájékozódnunk fizikai állapotunkról és az edzés előtt állapotfelméréssel kezdenünk. Az eszköz használatát 12 év alatti gyermekek számára nem ajánljuk. 12-18 év közöttiek számára a könnyített verziót javasoljuk a gyakorlatok végrehaJtásához. Az edzésekhez viseljünk kényelmes edzőruhát, ami enged minket mozogni, cipőnk pedig ne csússzon a platformon. Az ellenállást minden esetben az aktuális edzettségi szintünkhöz képest állítsuk be! A sérülésveszély elkerülése érdekében ne edzzük magunkat túl és alul sem, hogy a megfelelő terhelést kaphassuk.
A pálcákat 60 foknál jobban ne hajlítsuk meg, mert esetleg eltörhetnek. A platformot mindig sima padlóra állítsuk és egy lépésnyi távolság legyen szabadon hagyva körülöttünk, amikor mozgunk. A pálcikák behelyezésénél figyeljünk arra, hogy biztosan benne legyenek a lyukban. Ne kezdjünk el edzeni, amíg nincsenek teljesen fixálva. Figyeljünk rá, hogy a Core Stix-et nem kültéri edzésre tervezték, így a pálcikák rugalmassága miatt fontos, hogy az eszközt szobahőmérsékelten tartsuk.
Kiknek ajánljuk a Core Stix fitnesseszközt?
Röviden – és ez a Core Stix egyik legnagyobb előnye – mindenkinek, ugyanis tudatos mozdulatokkal dolgozunk, és így könnyen elkerülhetjük a sérüléseket.
Legyen szó egy senior vagy akár egy aktív sportoló edzéséről, a Core Stix a megfelelő szaktudású edzővel teljeskörű edzést tud biztosítani.
Engedi testünket természetes módon működni, átmozgatva egész izomzatunkat.
A mai embernek – ülő életmódunk terjedése miatt – a legfontosabb a törzsizomzat erősítése.
A Core Stix pont erre a területre szakosodott, ezt a problémát képes megoldani annak érdekében, hogy fájdalommentes, minőségi életet élhessünk. Hogy testünk ténylegesen szolgálni tudjon minket.
Hatása a szervezetre:
• zsírégető
• alakformáló
• törzsizom-erősítő
• szálkásító
• ízületkímélő
• erő- és állóképesség-fejlesztő
• izomellenállás-növelő
• gyorserő-fejlesztő tudatos mozgásrendszert alakít ki, a mozgás iskolázásában segít
• 3D mozgásterjedelem
• funkcionális edzésmódszer
• ideg-izom kapcsolat fejlesztő
• saját testsúlyos edzésmódszer
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez