A győztesek 30 törvénye
Ki ne akarna sikeres, boldog életet élni? Elérni az álmait, megélni a vágyait, egy szép napon azt mondani: mindent valóra váltottam, amit csak elterveztem. Vannak, akiknek minden sikerül, mások meg úgy tűnik, mind messzebb kerülnek a céljaiktól - ha vannak még olyanjaik egyáltalán. De mi a különbség közöttük? Miért van az, hogy az egyiknek látszólag, csak megszületnie volt nehéz, a másikat meg az a bizonyos ág is húzza?
Amellett persze, hogy nem mindegy honnan indultunk, milyenek a körülményeink, kik vesznek körül bennünket, a sikerünk útjában egy sor más olyan dolog is állhat, amelyen csak mi magunk tudunk változtatni - ha igazán akarunk. Bodo Schäfer az egyik, ha nem a legsikeresebb pénzügyi és életvezetési coach Európában és nem mellesleg A győztesek törvényei - A siker és a teljes élet titka című könyv szerzője. Tapasztalatai alapján összeállított egy 30 törvényből álló rendszert, melyet ha követünk, jelentősen javíthatunk az életminőségünkön.
Bodo Schäfer szerint a legfontosabb lépés, amit meg kell tennünk ahhoz, hogy a siker útjára lépjünk az, hogy döntünk. A saját kezünkbe kell vennünk az életünk irányítását. El kell döntenünk, hogy mit akarunk pontosan és aszerint kell felállítanunk rövid és hosszútávú céljainkat. Ha ezekkel megvagyunk, jöhet a cselekvés. Nem szabad elfelejtenünk, hogy
az is döntés, ha úgy döntünk, hogy nem döntünk.
A győztesek állandóan tanulnak és növekednek. Aki egy helyben áll, az visszafelé fog csúszni. Merthogy minden mozgásban van. A mozdulatlanság csak puszta látszat. A könyv minden fejezet végén gyakorlati lépéseket is javasol számunkra, itt például azt, hogy iratkozzunk be képzésekre, olvassunk minden nap legalább egy fejezetet egy könyvből, vezessünk siker és felismerés naplót. Éljük meg tudatosan a mai napot. Összpontosítsunk azon tevékenységeinkre, amik jövedelmet termelnek számunkra. Tegyük fel magunknak a kérdést: mit kellene tennem ahhoz, hogy több pénzt keressek?
A győztesek 30 törvénye közül talán a legfontosabb, hogy legyünk egyéniségek és tartsuk szem előtt, ha javítani akarunk a dolgokon, akkor előbb magunkkal kell kezdenünk.
Nem azzal fejlesztjük magunkat, hogy jobb körülményekben reménykedünk, hanem azzal, ha abból hozzuk ki a legtöbbet, amink a jelenben van.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez