A párkapcsolati egyensúly nem az 50-50%-nál kezdődik
Már gyerekkorunktól kezdve látunk mintákat arra, hogyan élnek a szüleink, nagyszüleink. Ezekből a mintákból felnőttkorunkra igyekszünk kiválogatni, mi az, amit mi szeretnénk alkalmazni a párkapcsolatunkban, és persze fogadalmakat teszünk, mi az amit „tuti biztos „sosem fogunk úgy csinálni, ahogy a felmenőink.
Aztán, felnőttként minél több emberrel találkozunk, annál több elvrendszert, gondolkodásmódot ismerünk meg arról, hogyan is vélekednek mások az egészséges egyensúlyról ha társas kapcsolatokról van szó. Leszűrjük a következtetéseket, magunkban még véleményt is formálunk egyes kapcsolatokról, hasonlítgatjuk a gyerekkorból hozott mintákkal, és ezek összességéből felállítjuk azokat az elveket, amelyeket mi szeretnénk majd alkalmazni a saját párkapcsolatunkban.
Aztán megismerünk valakit, aki szintén hozza a saját összerakott kis szabályrendszerét, melyet finom részletekkel dolgozott ki a kapott mintáiból, és máris felmerül az első kérdés: Hogyan gyúrjuk össze az elveinket úgy, hogy egyikőnk elképzelése se sérüljön? Kinek a mintái érvényesüljenek a mindennapi teendőkben? Hogyan osszuk fel a szerepeket? – na és ugye az örök: Ki vigye le a szemetet? – kérdés.
Kimondani azt, hogy : Szeretlek!- könnyű. Ami utána jön – na az már rázósabb..”
Véleményem szerint, nincs kőbe vésett, jó válasz, ha párkapcsolati egyensúlyról van szó.
Ha szeretünk valakit, akkor nem fogunk listát vezetni arról, hányszor mosogatott el, és sosem összesítjük nap végén, hogy mindketten beletettük-e az adott napba az 50-50% -unkat. Nem fogjuk csak azért otthagyni a szemetes zsákot az előszobában, mert azt láttuk gyerekként, hogy ez amolyan férfi munka, és biztos vagyok benne, hogy a párunk sem fogja otthagyni a mosatlant, ha nálunk nem a „régimódi” szabályrendszer vált be a mindennapokban. Hiszen manapság már férfi-nő egyaránt betölti a családfenntartó szerepét is, így valahol, az egyenjogúság szárnyra kelésével a nagyszüleink jól kialakított rendszere is átíródott.
Minden párnak megvannak a saját szabályai!”
A párkapcsolati egyensúly nem azt jelenti, hogy mindig, egyenlően kell beletennünk az energiánkat, figyelmünket, szeretetünket a kapcsolatba.
Egy párkapcsolat akkor lesz egyensúlyban, ha a benne élő felek kiegyensúlyozottak.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez