A problémák kaput nyitnak a változáshoz
Egy pillanatra fontold meg annak a lehetőségét, hogy minden problémád egy álruhába öltözött áldás. Nézd meg, hogy egy probléma, hogyan változtatta meg az elképzeléseidet, miközben megpróbálod megoldani a nehézségeidet? Megmutatjuk azokat a nézőpontokat, amelyekkel megértheted, hogy a problémáid legtöbbször ajándékok az élettől és nem büntetések.
Lásd a problémát kihívásként
Amikor egy problémával szembesülünk, látásunk szűkülni látszik és mindaz, amit éppen látunk, az a nehézség. Sokszor túlságosan a problémára koncentrálunk, nem pedig a megoldásra és éppen ezért, a problémát nagyobbnak látjuk, mint a valóságot.
Aztán a "Nem tudom" általános érzése uralni kezdi a belső hozzáállást és energiánk 0% -ra csökken. Ezen a ponton nem látjuk a kiutat, mivel a tudatunk olyan gondolatokkal van tele, mint "Nem tudok foglalkozni ezzel" és "Nem tudom, mit tegyek."
Azonban, ha probléma merül fel, akkor is van megoldás, mindig van megoldás. Van elég bölcsességünk és meg van minden képességünk, hogy ezt megtaláljuk. Semmit nem kapunk az élettől, amire ne állnánk készen és amit ne bírnánk el. Ergo, a megoldására igenis képesek, felkészültek vagyunk, különben nem kaptuk volna. A legfontosabb az, hogy elmozdítsuk az észlelésünket és a helyzetre inkább kihívásként tekintsünk.
Amint ezt megtörténik, hirtelen az a gondolat, hogy "Nem tudom" lehetőségre, "talán tudok" –ra változtatja és ez megnyitja az elmédet a második lépésre.
Kapcsold be a hála érzését, mert most lehetőséget kaptál a növekedésre
Ez egy fontos lépés, lehet, hogy kicsit elvontnak, spirisnek hangzik, de nem az. Lehet most azt is megkérdezed magadban, hogy hogyan és miért lehetnél hálás egy nehéz helyzet miatt? Megértelek, de ha az önsajnáltatás és panaszkodás helyett az életeden való minőségi változtatást esélyét veszed észre, máris más színt kap a helyzeted. Igen, valószínűleg, ezért meg is kell dolgoznod és jelen pillanatban nem tetszik, amit látsz, tapasztalsz, megélsz. De! Ne felejtsd el, hogy rajtad múlik, mihez kezdesz vele. Keseregsz és hagyod, hogy a probléma lenyomjon vagy összeszeded minden erődet, képességedet és megoldod. Az utóbbi választás, lelkileg és szellemileg is gazdagítani fog, garantálom.
Egyszerűen csak a negatív érzések helyett, adj teret a pozitív megoldásoknak és ezzel együtt a kreativitásnak. Így, lehetőséget látsz majd a helyzetben, hogy most meghaladd önmagad és nem egy sorscsapást.
Amikor a probléma kihívásként él benned, akkor az megváltoztatja hozzáállásodat. A kihívás, azt a hangot a fejedben, hogy "Nem tudom, hogy ezt megtehetem" új, lelkesítő érzéssel emeli. Ilyenkor az energiánkat 50% -kal növeli, lehetővé téve számunkra, hogy megújult szellemmel kezeljük az esetleges problémákat, vagyis: "nagyon is tudok foglalkozni ezzel."
A titok, hogy áttérjünk az első lépésről a második lépésbe az, hogy megkérdezzük magunkat: "Hogyan fordíthatom ezt a problémát kihívássá?" Minél nyugodtabb vagy, annál hamarabb érkezik a válasz.
A második lépés a belső és a külső erőforrások tisztázásáról és használatáról szól, annak érdekében, hogy előre tudj lépni és cselekvésre ösztönözzön. Ezen a ponton képes ténylegesen megszűnni a probléma, mint nehézség.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez