A stressz, ami felemészt - Milyen hatással van az emberi szervezetre a tartósan fennálló stressz
Ma már szinte nyílt titok, hogy a stressznek jelentős hatása van az emberi szervezetre. A tartósan fennálló stressz és szorongás bizony olyan mértékben hat a mindennapokra, hogy annak hosszútávon súlyos következményei lehetnek. Éppen ezért nagyon fontos felismerni azokat az égbekiáltó jeleket, melyek alátámasztják, hogy bizony baj van.
Alváshiány
Tudod, hogy aludnod kellene és rendkívül fáradtnak érzed magad, mégsem jön a szemedre álom éjszakánként. Amikor elalváshoz készülődsz rád törnek az elvégzendő feladatok gondolatai és súlyként nehezednek rád. Ezért egész éjjel csak forgolódsz, így kimerülten kelsz másnap. Így elkezdődik az örökös fáradtság körforgása, melyből tudatos lazítással ki tudsz szállni.
Fejfájás
Az is előfordulhat, hogy csak hétvégén fáj a fejed, ez a hétvégi vagy munkaszüneti napokon jelentkező stresszhormon csökkenése miatt léphet fel. A tested az állandó stressz miatt fokozottan pörög, ennek az igénybevételnek mellékhatásaként jelentkezhet akár kórossá fajuló fejfájás is.
Jelez a bőröd
Begyulladnak a pórusaid és pattanások jelennek meg az arcodon. Az évek alatt már kitapasztaltad mi hatásos ilyenkor a te bőröd számára. Amikor úgy érzed, hogy csődöt mondtál akkor valószínűleg az állandó stressz okozza a bőröd változását.
Ezen kívül az ekcémás viszketést és bőrszárazságot is okozhat a stressz.
Nem kívánod a szexet
Az állandó gondok és a rád nehezedő problémák súlya alatt annyira nehéz helyt állnod, hogy nincs időd lazítani ezért a szex gondolatáig sem jutsz el. Aztán ez még egy plusz problémát jelent majd számodra, hiszen a gondok tetejére rárakódik a lelkiismeret furdalás a szex nélkülözése miatt.
Édesség és túláradó érzelmek
Tőled szokatlanul és nem csak a menstruáció miatt kívánod a csokit és nem a megszokott időben, hanem mindig. Édesre vágysz és cukrosra. Ezt valószínűleg a stresszhormon válthatja ki nálad. Heves érzelmekkel reagálsz akkor is, amikor ezt az adott helyzet nem indokolja, kiabálsz, sírsz vagy bezárkózol.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez