A testi bántalmazás nyilvánvaló, de egy zsarnoki kapcsolat legalább annyira végzetes lehet
A testi bántalmazás nyilvánvaló, és közvetlen módon jelent veszélyt az életre, de egy zsarnoki kapcsolat legalább annyira végzetes lehet. Ott a tettlegesség helyett, vagy sok esetben mellett, ez a mondat hangzik el: "Tudod, hogy egy senki vagy nélkülem..."
A kifejlett és masszív EGO-val (az elme által gyártott hamis éntudat) rendelkező ember önbizalma és önértékelése is alacsony tartományban kullog, még akkor is, ha az illető igyekszik Istent játszani.
Minél kevésbé van meg a lelki békéje, annál nehezebben engedheti meg magának mások szabadságát és egyre inkább kényszeresen igyekszik kontrollálni a környezetét.
Fizikailag, lelkileg vagy érzelmileg, durván vagy intelligensen, de kontrollálnia kell. Minthogy senkit nem lehet akarata ellenére boldoggá tenni, ezt az embert sem fogjuk tudni varázsütésre megváltoztatni, de két dolgot biztosan megtehetünk.
Először is megmarkolva a saját hajunkat rántsuk ki magunkat a szituációból, nézzünk rá objektíven a helyzetre, és ismerjük fel a jelenséget. Ez már önmagában nagy lépés a tudatosság felé vezető úton, de még hátra van a legfontosabb...
Csak az történhet meg az emberrel, amihez adja a beleegyezését. Ez a betegségtől a boldogságig így van. Minthogy „a vásárhoz is két ember kell”, elnyomás is csak addig van jelen, amíg van egy elnyomó és van egy elnyomott, aki a játszma hatáshelyzetéhez adta a beleegyezését.
Nem arról beszélek, hogy könnyű-e kilépni a játszmából, vagy nehéz. Arról beszélek, hogy az elnyomás abban a pillanatban szűnik meg, amint az egyik kilép a játszmából.
További írásaimat a Facebook oldalamon olvashatod.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez