A világ legdrágább biliárdasztalai
A zöld posztó, a golyók koccanása, a gomolygó füstöt sejtelmesen megvilágító lámpa apró rojtjai, egytől egyig különleges, dekadens eleganciát sugallanak. Van a biliárdnak valami ördögi, mégis vonzó kisugárzása.
A biliárd név eredetének felkutatása derekasan megdolgoztatta a nyelvészeket, hiszen több teóriát is felállítottak az asztali játék nevét illetően. Egyik nézet szerint Bill Kew angol üzletember 1550-ben 1 yard hosszúságú (91,44 cm) faütővel és néhány földre helyezett golyóval foglalta el magát szabadidejében. Innen jöhet a "Bill's Yard" kifejezés. A másik történet a francia bille (labda) és a yard szavakat vonta össze.
Már a XVI. században nagy népszerűségnek örvendett a biliárd játék. Stuart Mária udvarában is ismerték, és Shakespeare az Antonius és Cleopatra című művében is említést tett róla. A XVII. században a dákó formája finomodott, a XVIII. században pedig két játék alakult ki a biliárdból: a carambolage és a lyukbiliárd vagy angol biliárd. A XIX. századi ipari forradalom a játékok területén is sok újítást hozott: a fa asztallapot és golyókat fölváltotta a pala és az elefántcsont, kifejlesztették a biliárdkrétákat is. 1850-től már biliárdszövetségekről is beszélhetünk, főként Angliában és az Egyesült Államokban játszották szívesen. Mára már a Nemzetközi Olimpiai Bizottság által elismert sportággá lett, egyelőre azonban még nem vált az olimpiai program részévé.
A klasszikus, zöld posztós, Brunswick asztalokat is nagyon kedveljük, de azért összegyűjtöttük a szívünkhöz legközelebb álló legegyedibb, legszexibb, legkülönlegesebb biliárdasztalokat. Ezeknek igazi dekorációs szerepük is van: bárhol is állítsák föl őket, egytől egyig a ház legkülönlegesebb bútordarabjának számítanak.
Cavicchi : Klimt arany biliárdasztal
Az olasz Cavicchi 1938 óta foglalkozik biliárdasztalok készítésével. Ez a különleges darab fából és aranyból készült, minden egyes apró részletét kézzel munkálták. Gustav Klimt festő technikája a mintáknál köszön vissza. Fontos tudni, hogy a cég nagy hangsúlyt fektet a karbantartásra is: ha egy ilyen biliárdasztalod van, bármikor rendelkezésedre állnak, és otthonodban tisztítják, javítják meg.
Ár kérésre @ http://www.billiardtable-cavicchi.com/billiards.htm
Vincent Faquet: Majesté
A francia, háromszoros biliárd világbajnok, Vincent Faquet három, királyi kivitelezésű biliárdasztalt tervezett, amik küzül a kedvencünk a Majesté fantázianévre hallgató csoda. Őfelsége nem csak gyönyörű, de teljesen profi is: az ezüst és a platina mellett a legnemesebb anyagokat használták fel elkészítéséhez. Az asztalhoz szériatartozékok a dákók és a golyók is.
Ára: 34,5 millió forint
www.luxury-billiards.com
Toulet: Black Light
Kortárs dizájn, meghökkentő formák a high-tech szerelmeseinek. A Toulet 1857 óta biliárdasztalok gyártásával foglalkozik, a Black Light szérián mintegy hat hónapig dolgozott öt vezető dizájner, míg elérte a végleges formáját. Acélszerkezet garantálja az örök garanciát, és számos extrával látták el a formabontó asztalt: például a golyók visszaértkezte nem jár semmilyen zajjal. A variációk kvázi végtelenek: a posztók 27 színben érhetők el, a szerkezetet kérheted aranyból, krómból, csiszolt rozsdamentes acélból, gyöngyházfehér színben és rézből is. Ledes megvilágítás, iPod kompatibilitás emeli a pompás biliárdasztal renoméját. Sőt, egy speciális lapot is rendelhetsz hozzá, amivel egy pillanat alatt ebédlőasztalt varázsolhatsz belőle!
Ára: 8 millió forinttól
http://www.billard-toulet.com/
MBM Biliardi : B_IG by Iosa Ghini
Massimo Iosa Ghini dizájner tervei alapján készült el az elsőre labilis tölcsérnek tűnő biliárdasztal. Bár úgy tűnik, mintha a gravitáció törvényeit kívánná felrúgni, az MBM asztal igen stabil lábon áll. A legnemesebb faanyagokból készítették, nem akármilyen mérnöki munkák alapján. Igazodik a legmodernebb olasz dizájnbútorokhoz, és profi játékosok szerint nagyon kényelmes, hogy nem kell megkerülni mind a négy lábat, hiszen egy, központi oszlop tartja az asztallapot.
Ár: kérésre
http://www.mbmbiliardi.it/
1965 Shelby GT
Felsorolásunk meghökkentő darabjának alapját nem más adja, mint egy 1965-ös Ford Mustang. Ezek a biliárdasztal-különlegességek egytől-egyik egyedi, kézzel készített darabok. Az egyediséget maga a gyártó, Carroll Shelby garantálja. A technikai feltételeket a floridai Craftmaster Billiards veterán billiárd- és pala szövetség biztosítja. Eddig mindössze 40 darabot gyártottak a Shelbyből, a várólista, a borsos ár ellenére is igen hosszú.
Ár: 3 millió forinttól
http://www.shelbypooltable.com/
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez