Azt hittem, a Titanic csak egy film
Sokan még csak most szembesülnek a ténnyel, hogy a Titanic létezett. De ez hogy lehetséges?
Az információáramlás igaz felgyorsult, de mégis valahogy elvesznek az információk. Ritkulnak a személyes érintkezések, napló helyett twitterezünk, telefon helyett chatelünk, sms helyett mindenkivel közöljük a facebook falunkon mi is a helyzet. Persze ez nem baj egy szinten, hiszen a technika fejlődése a kényelmünket szolgálja, de egyben lustává is tesz. Ma, ha azt mondjuk egy gimnazistának, hogy 2 napig nincs Wikipedia, akkor kétségbeesik, hogy hogyan írjon leckét, hát van az a könyvtár nevű nagy épület, a Wikipedia elődje, ahol sokkal több és pontosabb információ rejlik.
100 év telt el csupán, igaz eseménydús 100 év, de nem annyi, hogy teljes mértékig fikciónak véljük a Titanic katasztrófáját, mégis ez következett be. Pontosan 100 éve történt, hogy a Titanic jéghegynek ütközött, és az elsüllyeszthetetlennek vélt luxus óceánjáró rekordidő alatt került a víz alá, 2207 utassal a fedélzetén.
A Titanic sztori, amit James Cameron monumentális mozijában láthatunk igaz történet, - mostmár 3D-ben is törnek a tányérok, a 100. évforduló alkalmából - kivéve Jack és Rose szirupos szerelmét, mégis azzal a jelenséggel kellett szembesülnünk, hogy egyre több twitter bejegyzés született különböző országok fiataljaitól, arra vonatkozóan, hogy halványlila fogalmuk se volt arról, hogy a Titanic egy valós esemény volt. Most kezdik felfedezni, hogy bizony megépítették, 1912. április 10-én el is indult első útjára New Yorkba, majd 4 nappal később elsüllyedt.
„Wait, is Titanic based on a real life event?”
"Wait so Titanic was a real ship?”
"I never knew Titanic actually happend”
„ Várjunk, a Titanic egy valós eseményen alapul?” "Várjunk a Titanic egy igazi hajó volt?” "Soha nem tudtam, hogy a Titanic tényleg megtörtént!”
Ez a három leggyakoribb felismerés a twitteren ……. elgondolkodtató.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez