Férfiszempont: Amikor a mennyasszonyból csak a p*na kell
Szeretnék elmesélni valamit, ami gyakran előfordul párkapcsolatokban is, és nagyon nyűgös érzést tud okozni. Jó pár évvel ezelőtt egy gazdasági lapnak írtam egy cikket, amire azt mondták, hogy nagyon jó az írás, de ezzel a címmel ők nem merik megjelentetni.
Az írás címe az volt, hogy „Amikor a menyasszonyból csak a pina kell” – pedig szerintem nagyon találó cím –, ott nyilván nem párkapcsolatokról volt szó, hanem cégekről, játékszabályokról, hogy mennyire tartják be az emberek, mennyire nem. Egyáltalán mennyire vannak meg azok a játékszabályok, amit be lehet az adott esetben tartani, ha valakinek van kedve.
Hogy jön ez a menyasszonyos szlogen ide? Ha valakinek volt már ilyen érzése, direkt módon és átvitt értelemben egyaránt, akkor azt hiszem, nem kell túl sokat magyaráznom a szituációt. Ha érezted már azt, hogy a másik a jót kiveszi a kapcsolatból, viszont amikor neki kéne valamit beletenni, vagy egy kicsit megbecsülni, azt már nem szívesen teszi meg, akkor azt gondolom, hogy pontosan tudod, hogy miről beszélek. Nyilván sok oka lehet ennek, és persze nem szeretném azt mondani, hogy csak azért fordulhat ilyen elő, mert a párkapcsolatban nincsenek játékszabályok semmilyen módon lefektetve, és már az elején kommunikálva, de egy meghatározó oka lehet. Nézzük meg közelebbről, mi történik! Két ember megismerkedik.
Egymásba szeretnek, elkezdik játszani a párkapcsolatosdi játékot. Soha nem beszélték meg azt, hogy kinek mire van szüksége, kinek mi a jó, és mi a nagyon nem jó, így a másik természetesen ezt nem is tudja. Néha ráérez, ha nagy a pillanatnyi összhang, de nem tudja. Ha viszont nem tudja, akkor nem fog tudni ehhez igazodni sem, és telnek-múlnak a hetek, a hónapok, majd egyre gyakrabban elhangzik az a mondat, hogy „neked ezt tudnod kellett volna”!
Jó, de honnan kellett volna tudnia, ha nem is beszélték meg? Egyébként azt meg kifejezetten szeretném kérni tőled, kedves olvasó, hogy egyetlenegy dolgot törölj ki a fejedből, ez pedig az a fajta megközelítés, hogy bármi magától értetődő. Ami neked magától értetődő, az a másiknak nem biztos, hogy az, ezért sokkal jobban járunk, hogyha ezt érthetővé tesszük a másik számára. Még az elején megbeszéljük a kereteket, és ha ezek valamilyen szinten le vannak fektetve, akkor a másiknak még mindig van lehetősége, hogy betartja, vagy nem tartja be, él vele, vagy nem él vele. Ha csak ezt meg tudjuk tenni, akkor már nagymértékben el tudjuk kerülni azt, hogy valamelyikőtöknek kényelmetlen érzése legyen. Ha tudom, hogy neki az nem jó, nem fogom megtenni, oda fogok figyelni rá, de ha ez nincs megbeszélve, hát akkor elég rázós lesz az út.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez