Hogyan győzd le a koronavírus miatti szorongást
A Mindfulness a 21. századi elixír! Használd Te is szorongás és stressz ellen veszélyhelyzet alatt is! A szorongás egy üzenet, hogy valami nincs rendben! Bármikor, amikor érezzük, a test jelez. Olvass tovább, hogyan tudod meghallgatni a tested üzeneteit, és oldd fel a szorongást azonnal!
Szorongást bizonyára mindannyian tapasztaltunk már, amikor készültünk egy állásinterjúra, vagy az első munkanapra, egy fontos megbeszélésre, stb. A szorongás akkor jelent problémát, ha állandóvá válik ez a kellemetlen érzés, vagyis a létállapotunk lesz. Amikor a szorongás első kellemetlen érzését érzem, mindig megvizsgálom a külső környezetemet és a belső állapotomat. Ilyenkor megpróbálok minden mást félretenni, és szánok magamra elegendő időt, hogy átlássam mi is történik pontosan bennem, és ennek mi az üzenete.
A mindfulness (éber figyelem) mindennapi gyakorlása segíthet javítani az életminőségünket minden területen, segíti a pihentető alvás kialakulását, csökkenti a szorongás és a depressziót. Ahhoz, hogy jó eredményeket érjünk el, napi 30-60 perc Mindfulness gyakorlás szükséges, akár 10 percekre elosztva egy nap. Fontos, hogy tudatosítsuk a mentális egészségünk állapotát és motiváljuk magunkat ennek javítására és megőrzésére. Vegyük észre a testünk jelzéseit, mert pontosan tudja, mire van szükségünk!
Minden eddig elért eredményünk egy pillanatnyi döntéssel indult, hogy képesek vagyunk változtatni!
A szorongás a test egy természetes válasza a kialakult stresszre. A félelem érzése attól, hogy mi fog következni, a bizonytalanság, a kiszámíthatatlanság, amitől még inkább kiszolgáltatottnak érezzük magunkat, hiszen az események nincsenek az irányításunk alatt és azt érezhetjük, szó szerint kicsúszik a lábunk alól a talaj.
3 tipp, hogy legyőzd a koronavírus miatti szorongást!
A mi generációnk még nem élt át ilyen időszakot, de tudatossá kell válni, hiszen amikor negatív gondolatokat hozunk elő magunkban az félelmet, a félelem pedig szorongást eredményez. Ezzel korlátozzuk a gondolkodásunkat. Ha feloldjuk a szorongás érzését magunkban és egyensúlyt teremtünk, képesek vagyunk kihozni a legjobbat magunkból, és mindenben meglátjuk a lehetőségeket. A koronavírus kezdetekor még nem voltunk tisztában azzal, hogy ez a bizonytalanság és az állandóan változó állapot a mindennapjaink részévé válik, és meg kell tanulnunk ezzel együtt élni, új szokásokat, új rutinokat kialakítani. Valamennyire sikerült az első hullámban helyt állnunk és biztonságban maradnunk otthonainkban, de a világon mindenkire gyakorolt valamilyen hatást ez az új helyzet. Mára mindannyian tisztában vagyunk azzal a ténnyel, hogy ennek a világjárványnak hosszútávú következményei lesznek az életünkre és a jövőnkre nézve, ezért meg kell tanulnunk tudatosan együtt ‘’működnünk’ ezzel, hogy biztonságban legyünk, és mentálisan is egészségesek maradjunk, vigyázzunk egymásra.
Hogyan reagáljunk jól, és maradjunk mentálisan is egészségesek ebben az új helyzetben?
Számtalan új kérdés merült fel bennünk nap mint nap az elmúlt időben, és ahogy egy kérdésre választ találtunk, azonnal újabb kérdésekkel szembesültünk.
Hogyan őrizzük meg egészségünket ebben a helyzetben? Hogyan lépjünk kapcsolatba másokkal? Mit tegyünk, ha egyik napról a másikra munka nélkül maradtunk a vírusnak köszönhetően? Hogyan viseljük gondját a gyerekeknek, akik otthon maradtak velünk, és hogy tartsunk lépést a mindennapos teendőkkel és munkánkkal egyszerre? Ezek és hasonló kérdések fordultak meg bennünk az elmúlt időszakban, és nehéz volt ennyi változást egyszerre megélni és ‘’ normálisan élni’’ a nem megszokott szituációban.
A világjárvány, ami stresszt okozott mindenkinek!
A Covid-19 világjárvány stresszt okoz mindenki számára, kortól, helytől, vallástól, társadalmi rangtól függetlenül. Az állandó bizonytalanság félelmet kelt a felnőttekben és gyerekekben is, és erős, lehet, eddig ismeretlen érzelmeket hozhat elő, amelyeket kezelnünk kell! Az elővigyázatosságra irányuló intézkedések fizikailag eltávolítják az embereket egymástól, a társadalmi élet megvonása a magányosság és depresszió kialakulását eredményezheti. A közösségi élet csökkenése és a szeretteink, barátaink eltávolodása, a megszokott életkörülmények megváltozása sok aggodalmat és félelmet is von maga után, így sokan küzdöttek vagy küzdenek még mindig alvási, evési, fókuszálási nehézségekkel, vagy a krónikus betegségek súlyosbodásával. Ne feledjük, ez a helyzet mindannyiunkat érint, de ez nem jelenti azt, hogy hagynunk kell, hogy felemésszenek bennünket a negatív hatások!
Képesek vagyunk a szorongás ellen fellépni, ha felismerjük és kezeljük azt!
Ne görgessük a problémákat magunk előtt! Íme néhány jól bevált tipp, hogyan ismerjük fel a szorongás jeleit magunkon.
Először is a legfontosabb lépés a tudatosság! Ha tudatosítjuk, hogy a szorongás állapotában vagyunk, képesek leszünk megtenni a lépést a felé, hogy ezt feloldjuk. És amikor belül nyugodtak vagyunk, megfelelő és a jövőnkre nézve pozitív döntéseket hozunk az életünkben.
Mik lehetnek a szorongás jelei?
1. ingerlékenység
2. fáradtság, fáradékonyság
3. nyugtalanság, idegesség
4. alvás zavar
5. izomfeszülés
6. folytonos aggodalom
Hogyan tudom a szorongást kezelni természetes módon?
Mielőtt elindulunk azon a belső utazáson, ahol megtanuljuk a szorongást feloldani az életünkben, nagyon fontos, hogy ne bántsuk magunkat azért, mert szorongunk. Ez a helyzet, ahogy már írtam, mindenkit érint, ezért fontos, hogy szeretettel és türelemmel forduljunk önmagunk felé. Amikor észrevettük a szorongás első jeleit magunkon, alkalmazzuk a lenti módszereket, hogy azonnal feloldjuk a kellemetlen érzéseket, hiszen akkor tudunk kreatív megoldásokat találni az előttünk álló problémákra, helyzetekre.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez