Így is lehet maratont futni
Három üdítős palack – ennyi kellett a kenyai maratonista mezéhez. Abel Kirui különleges ruházatban és cipőben lett második a londoni 42 kilométeren.
„A versenysportolók számára kulcsfontosságú az innovatív ruházat. Az újrafelhasznált, környezettudatos technológiával készült ruhák és cipők nem csak vigyáznak a természetre, de egyben hihetetlen könnyűek is” – mondja Martin Lotti, olimpiáért felelős Global Design igazgató a Nike-nál. Annál a cégnél, amely az elmúlt 8 évben folyamatosan azon dolgozott, hogy minél környezetbarátabb technológiákat vezessen be a gyártási folyamatokba, és ezeket minél szélesebb körben használja, az atléták versenyfelszerelése tökéletes példa erre.
Egyre több sportszer és ruhagyártó zárja el a vízcsapot
A kenyai világbajnok, Abel Kirui például tetőtől talpig környezettudatos, ugyanakkor csúcstechnológiás felszerelésben lépett a londoni olimpia utolsó napján a maraton rajtjához, majd szerzett ezüstérmet. Kirui futómeze újrahasznosított poliészterből készül, amelyhez három műanyagpalack adja az alapanyagot, míg cipője, a Nike Flyknit Racer különleges, kötött technikájának köszönhetően csak annyi anyagot használ fel a felsőrészhez, amennyi a cipő összevarrásához kell.
A kenyai rendőr egyéni csúcsa 2:05:04
A mez megfestésesénél is a természet védelme volt az elsődleges cél. A Nike partnere, a holland DyeCoo cég nem használ vizet a textilfestéshez. Átlagosan 1 kilogramm textil színezéséhez 100-150 liter ivóvízre lenne szükség, de a DyeCoo szén-dioxidot használ, amelyet más iparágak melléktermékéből szerez be, ezzel is csökkentve a CO2 kibocsátást.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez