Japán párkapcsolati szokások
A keleti kultúrákban számos dolog idegennek tűnik. Vajon az eltérő szokások a kapcsolatokra is kihatással vannak? Mi tudnánk azonosulni ezzel a világgal?
Randizás
A japán fiatalok nagy hangsúlyt fektetnek a tanulmányaikra, ezért sokan nem kezdenek el randizni egészen az egyetemig. Van, hogy a szülők nem is nézik jó szemmel, ha a gimnázium mellett járnak valakivel, ami még inkább meggátolja őket a kapcsolatok kialakulásában. Ennek tudható be az is, hogy Japánban van a legtöbb online partnerkereső oldal. De mi történik akkor, ha két ember megtetszik egymásnak? Általában a fiatalok annyira szégyenlősek, hogy a randikat csoportos találkozóként beszélik meg, így csökkentve annak az esélyét, hogy kettesben kelljen maradniuk a potenciális jelölttel. Miután megtörtént a randevú, és kielemezték a másikat a barátaikkal, végre kettesben is ismerkedhetnek. A japán kultúrában nagyon fontos, hogy mit gondolnak a szülők a gyermekük választottjáról. Ha nem szimpatikus a jelölt, akkor nem sok az esély arra, hogy lesz folytatása a dolognak.
Szeretlek, csak nem mutatom!
Japánban, ha az utcán mutatod ki az érzéseidet a párod iránt, az tiszteletlenségnek számít. Nem csókolhatod meg, nem foghatod meg a kezét, ezért nem is igen lehet eldönteni, hogy valaki együtt van-e valakivel, vagy sem. A megkérdezett japán férfiak 71 százaléka nyilatkozott úgy, hogy még sosem csókolózott nyilvánosan, és a maradék 39 százalék is kényelmetlenül érezte magát közben. Szerencsére ezek az adatok egyre inkább csökkennek a friss generációnak hála, akik egyre jobban ki tudják fejezni az érzéseiket szégyenérzet nélkül.
Házasság
Ha a kapcsolat komolyra fordulna, akkor az eljegyzés után a miai kekkon-on, vagyis az esküvőn vesznek részt, amit mindig a vőlegény családja rendez. Nőknél az elfogadott kor a házassághoz 28 év körül mozog, míg a férfiaknál 30 év körül. Az esküvő vagy a nyugati vagy a klasszikus stílushoz igazodik, de napjainkban a nyugati típusú a népszerűbb. Ahogy a fiatalok is egyre nyitnak egymás felé, a házasságok száma úgy csökken, hiszen ezek már nem érdekből kötött frigyek, hanem igazi érzéseken alapulnak. Szakértők szerint már csak a társadalom 10-30 százaléka köti össze az életét örökre valakivel.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez