Láthatatlan szálak, gubancok, csomók
Azt hiszem, az egyik legnagyobb modern kori károsodásunk, hogy nem akarunk tudomást venni a ránk ható láthatatlan tényezőkről. Ez alapvetően ad egy teljes elszigeteltség érzést és megmagyarázhatatlan magányosságot. Az a hit, hogy vagyunk mi, az-az a testünk, és nem veszünk tudomást a minket ért egyéb hatásokról, az életünk történéseit teljesen megmagyarázhatatlanná teszik - és mivel úgy vagyunk felépítve, hogy ha kapunk választ és megértünk dolgokat, képes feloldani minket- a válaszok nélküliség szorongásban és kilátástalanságban tart.
Pedig a válaszok nagyon egyértelműek lennének, ha tudnánk sokkal tágasabbnak értékelni magunk, mint azt tesszük. Nincs egyszerű dolgunk, mert ez az elválasztódottság kulturális hozadék, dölyfösség és ego. Alapvetően évszázadok óta nevetjük ki a "primitív" népeket, akik alapból tudják, hogy van a test, meg a lélek, meg egy csomó finom energia szál, ami hat ránk, amivel mi is hatunk, és na persze van még a kollektív tudat, amit már a jó öreg Jung pszichiáter is mondott, de az egonk és a fensőbbséges tudatunk nem hagyott befogadni. Mondjuk az Univerzumot kicsit sem érdekli a mi tök hülye hozzáállásunk, attól a törvény az törvény és a fizika az fizika és az energia az energia.
Ha viszont megértjük micsoda rend van itt, azt is megértjük mi, miért van!? A sámánok, táltosok ezt nagyon sok ideje tudják, és mivel alkalmam volt velük dolgozni én is megtapasztalhattam. A tétel nagyon egyszerű és logikus. Senki és semmi nincs elválasztva egymástól. Mindenki mindenkiről tud, mindenkire hat és ha bajban vagyunk akkor a kollektívben van a trutyi, amit mi tettünk bele, a gondolkodásunkkal, az érzelmeinkkel és azzal, hogy nem pakoljuk ki, csak be a szemetet a zsákba. Ezen felük meg ott vannak a kisebb egységek szintjén a transzgenerációs minták, az ősi családi fájdalmak, traumák, amelyek az egyénre hatnak. Meg aztán ott van az egyén, aki egy hosszútávon fenntartott negatív érzelmet sorssá kovácsol.
A betegségek, a nehézségek, a kihívások mindig valamilyen érzelemben gyökereznek, amit- mivel nem hiszünk a láthatatlan szálakban- valósággá tettünk. Az Anyai, Apai generációs minták a kollektívben lévő fájdalmak, mind-mind minket károsítanak. Ha a női ágad tele van fájdalommal, ki fog jönni valahol, hogy végre valaki nekiálljon kioldani. A testünk és a lelkünk mindig valamire reagál, ami nem veszett el, csak átalakul. Nincs semmi ami semmissé lesz, csak ha képesek vagyunk átalakítani a rezgését, tudattal, megbocsájtással, szeretettel.
Ha elhinnénk, hogy sokkal kiterjedtebbek vagyunk, mint ahogy azt megtanultuk, tudnánk igazi felelősséget vállalni az élet minden területén.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez