Légy kedves önmagadhoz - avagy min múlik a boldogság egy szakember szemléletéből
Dr. Max Pemberton elismert pszichiáter, aki már hosszú évek óta dolgozik a szakmájában, így tudhat egyet s mást az emberi viselkedésről és arról, hogy mik azok a lépések, amiket meg kell tennünk, ha javítani szeretnénk mentális egészségünkön.
Az alábbi dolgok mind a betegei boldogság szintjét emelték magasabbra, és bár sokan gyakran elvesztik a reményt, hogy valaha boldogok lesznek Dr. Pemberton szerint mindenki tud legalább egy olyan dolgot találni az életében, ami boldogsággal tölti el. A trükk az, hogy meglássuk a pozitívumot a negatív szituációban is. Az évek és a tapasztalat azt mutatja, hogy ezekre a dolgokra kell fókuszálnunk, ha boldogabb életet szeretnénk élni:
#1. Ne aggodalmaskodj minden miatt!
Ha összeadnánk azoknak a perceknek a számát, amit aggodalmaskodással töltöttünk el, fejünkben a lehető legrosszabb lehetőséget felvázolva, akkor sosem hagynánk el a házat. Dr. Max összeírta az egyik páciensének azokat a dolgokat, amiken folyamatosan pörgött és miután együtt végigmentek a listán megmutatta a nőnek, hogy egyik elem mellé sem került pipa, tehát egyik aggodalma sem vált valóra.
#2. Légy kedves magadhoz!
A pszichiáter meglepődött azon, hogy a betegei sokszor úgy beszéltek magukról, mintha értéktelenek lennének, és olyan negatív tulajdonságokról tettek említést, amik igazából csak az ő fejükben léteztek. Az, hogy kedves legyél magadhoz pont annyi energia, mint hogy az állítólagos rossz tulajdonságaidat sorold, tehát miért nem próbálsz megengedőbb lenni magaddal?
#3. Másokról se feledkezz meg!
Ne azzal legyél elfoglalva, hogy mit csinál, visel vagy mondd a másik, elítélni őt ugyanolyan felesleges energia. Próbált kiűzni az előítéletet a fejedből és állj pozitívabban az emberekhez: meglátod, ők is mindjárt kedvesebbek lesznek veled!
#4. Keress másik munkát!
Néhány embernek a munka jelenti a mindent, azonban ez nem csak fizikailag, de lelkileg is kimerítő lehet. Nem beszélve arról, ha a másik véglet vagy, és minden nap úgy húzod be magad a munkahelyedre, mintha halni készülnél. Szükségünk van a munkára, hogy pénzt kereshessünk, de tudnunk kell váltani is, hiszen nem mindegy, hogy hol töltünk el átlag napi nyolc órát.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez