Lehet, hogy rossz barát vagy?
Szeretnél a saját legjobb barátnőd lenni? Most őszintén! Sokan erre a kérdésre nemmel válaszolnak. Ez pedig azért van, mert a barátságok – csakúgy, mint minden más kapcsolat – egy idő után túlzottan kényelmessé válnak. Csak azért, mert a barátnőd mindig megérti, hogy épp rossz napod van, akaratlanul is rossz tulajdonságokat vehetsz fel, anélkül, hogy észrevennéd őket. Nemrég az is feltűnt, hogy a barátaid már nem téged hívogatnak a problémáikkal? Nem érted miért? Akkor most megadjuk a választ.
1. Krónikus késő vagy
Tudjuk, zsúfolt a napirended. És tudjuk, mindenki elkésik néha… De ha a barátnőd már nem is számol azzal, hogy odaérsz a találkátokra, akkor – nem kertelek – rossz barát vagy. Ha késel, vagy esetleg el sem mész a megbeszélt helyszínre, akkor nem csak a barátnőd idejét tartod kevésbé fontosnak, mint a tiédet, de mint barátot sem becsülöd meg igazán. Gondold csak át, milyen érzés lehet neki, ha a barátságotokat nem tartod elég fontosnak ahhoz, hogy egyáltalán megjelenj.
2. Akaratos vagy
A barátok segítenek egymáson. De nem kérsz több szívességet mostanában, mint amennyit teszel? Tudod… Elvinnél suliba? Hoznál nekem ebédet? Nem tudnál eldobni ide vagy oda? Lehet, hogy te nem érzed gáznak, de a kapcsolatnak semmiképpen sem tesz jót. Egy barátság akkor működik jól, ha mindkét fél ugyanannyi munkát fektet a működésébe. Győződj meg róla, hogy te is annyira figyelmes vagy a másikkal, mint ahogy ezt elvárod tőle. Sőt, ha úgy érzed elhanyagoltad mostanában, lepd meg apróságokkal, hogy érezze, mennyire fontos neked.
3. Elvárod, hogy a barátságotok ne változzon
Az emberek változnak, ezáltal a kapcsolatok is. Ha elvárod, hogy a legjobb barátnpd ugyanolyan legyen, mint a gimiben, könnyen magányossá válhatsz. Egyszerűen csak el kell fogadnod, hogy már nem olyan, mint tíz éve, ennek ellenére nem kell, hogy a barátságotok megromoljon. Az emberek fejlődnek, a nézetek változnak, ha ügyesek vagytok, akkor együtt tudtok keresztülmenni ezeken, úgy, hogy közben nem távolodtok el egymástól. Bármit hozzon is az élet, új pasit, lakást, munkát, ha elvárod a másiktól, hogy fogadjon el olyannak, amilyen éppen vagy, akkor ezt neked is meg kell tenned.
4. Túl sokat beszélsz
Beszélgettek ti egyáltalán, vagy csak a monológjaidból állnak a találkozásaitok? (Tudod, amikor épp részt veszel rajtuk.) Érdekes, hogy a nők sokszor csak szolidaritásból nem hagyják beszélni a másikat. Amikor csak elkezded mesélni neki, hogy „Ilyen már velem is előfordult, el sem hinnéd…” Ismerős, ugye? Ám most ahelyett, hogy elmesélnéd, veled mi történt, figyelj rá is egy kicsit, és hagyd, hogy végigmondja, ami a szívét nyomja. Mindig érdeklődően és segítőkészen, mert ugye, erre vannak a barátok.
5. Sosem tervezel előre
Felhívod a barátaidat, vagy megvárod, hogy ők hívjanak fel téged? Mindig figyelsz rájuk, amikor tudtok egy kis időt szorítani a találkozásra? Ha nem, ne csodálkozz, hogy egy ideje már nem hívnak el közös találkáitokra, mert azt hiszik, nem is érdekelnek már téged. Tehát keress egy napot, és hívd össze néhány barátod egy jó kis programra. Próbáld meg bepótolni azt az időt, amit nem velük töltöttél, mert elhanyagoltad őket.
És egy utolsó tipp: ha legalább két dolog igaz Rád, gondold át alaposan, hogy mi mennyire fontosak neked, és ha úgy érzed, hiányoznak a barátaid, tegyél azért, hogy visszaszerezd őket!
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez