Magyar Golf Club pályateszt
Felidézzük azt a gyönyörű bárányfelhős szeptember végi napot, amikor végigjátszottuk a Kisoroszi pályát. Nézzük először az első 9 szakaszt!
Bárki is légy a világban, a pályán te is csak egy játékos vagy, kinek rangját viselkedése és játéktudása adja - hangzik a szlogen a score cardon, és csak azután jöttem rá, miután végigjátszottam a kisoroszi pályát, hogy mennyire él ennek a mondatnak a szellemisége a Magyar Golf Clubban. A klubház, sem hivalkodó, inkább hívogató. Sem az étlap árai, sem a teraszon ülő vendégek nem lassítják lépteimet. A country stílusú, családias atmoszférájú klubházban rögtön otthon érezheti magát bárki, aki nem karót nyelt, fehér nyakkendős pincérekre vágyik. A buli helyszínnek is kiváló, fagerendás épületre tényleg ráillik a klub elnevezés. Szívesen jönnék ide kártya- vagy táncklubba is, de most golfozni vagyok itt, úgyhogy irány az egyes elütő.
A nap derekán már sok divot hiányzik az egyes elütőn, de hát valahogy el kell kezdeni, elsőre belefér még néhány alulcélzott kezdőütés. Már innen is jól látszik, hogy az első 9 lyuk erdőkkel övezett szakaszai egyenes ütéseket kívánnak. Nem árt legalább egy kosárnyi labdát elütni kezdés előtt a 250 méter hosszú célgreenekkel ellátott szélcsendes driving range-en, ha nem akarsz sok labdát veszteni. Ha nincs összerakva rendesen az a swing, többet leszel az erdőszélen, mint a fairwayen.
Még az ausztriai Kreischberg lábánál, a fenyőerdők és a Mura folyó közötti zsebkendőnyi területen kialakított 18 lyukas Murau Golfclubnak is csak a 2-es szakasza vezet ennyire fák között. Itt legalább 7 ilyen erdős (a 4-es és 9-es inkább ligetes) szakaszod lesz, tehát koncentrálj az egyenes ütésekre. A kettes ráadásul olyan, mintha vonalzóval húzták volna!
A hármas szakaszt egy kerítés állítja meg, tehát ügyesen kell feltenni a greenre, mert ha hosszút ütsz, csöngethetsz a szomszédba.
A történelmi magyar Old Course természet által kialakított dűnéi és buckás fairwayei a híres angol Links Course-okat idézik, de be kell vallanom, láttam már izgalmasabb szakaszt. Persze, hol tenyerelne bele az ember egy homok bunkerba, ha nem ott, ahol biztosra veszi, hogy nincsenek útban.
Az egyes után az ötösön kell először némi sarokkal számolni, ez szintén egy balos dogleg, de éppen csak olyan mini kutyaláb. Ezekből sokkal több és izgalmasabb lesz a második kilenc lyukon.
Mobil vécét hiába keresnél, de a hatos elütőnél legalább feltűnik egy pad. Jó megpihenni, itt már szétszakadt a mezőny, nem ütnek majd rád, ha leülsz pár percre. Szép kilátás nyílik a Dunakanyart ölelő dombokra és a sokak által olya kedvelt par 3-as hatos lyukra. Egy nagyobb lejtéssel és viszonylag szűken indul a fairway, úgyhogy szépen el kell találni, hogy átjutva ezen a szoroson a green előtt landoljon a labdád. Ha jól tee-elsz el, akár még nagy madarakra is vadászhatsz, de egy parra vagy bogey-ra mindenképpen jó az esély.
Nice'n'easy par 3-as, maximum a közepén ácsorgó fa tréfálhat meg, legalább is Nick barátomnak kétszer dobta ki a labdáját, elsőre nyíl egyenesen vissza.
A nyolcas green előtt is lehet homokozni kicsit, de ezek is könnyen megúszhatók. Nekem ez a lyuk ment a legjobban. Nagy reményekkel álltam föl a kilences elütőre, de az előző eredményt nem sikerült megismételni. Örömmel töltött el viszont az elütőről szép látványt nyújtó tó, igaz, eszembe juttatta a mindig plusz adrenalinnal kecsegtető vizes akadályok hiányát.
Nemsokára folytatom pályaelemzésemet a Budapestről mindössze 30 percnyi autóútra, a Szentendrei-sziget északi csücskén található, 66 hektáron elterülő pályáról, de annyit már most leszögezhetek, hogy minden golfszerető nagy örömünkre szolgálhat, hogy Magyarország legnagyobb múltra visszatekintő 18 lyukú par 72-es golfpályája újra nyitva áll a nagyközönség előtt.
Szavak és fotók: Buglya Gergely
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez