Kerüld el a macskajajt!
A macskajaj regénye 52 recepttel és ajándék hányó zacskóval. Na, ez beteg. Nagyon.
Hogy mulaszd el a másnaposságot? Alapvetően hülye hozzáállás, hisz a másnaposság emlékeztet arra, hogy tegnap berúgtál, illetve hogy ma is be kéne. Magyarul: még mindig élsz.
A könyv nagyjából a huszadik század gyógyulási technikáin keresztül halad, kezdve az első világégéstől, avagy: „De berúgtunk tegnap, mit is csináltunk, Alfréd? – Felség, kirobbantottuk a világhábohút! És nem Alfréd vagyok, hanem Albert" – szól a régi vicc. De hát ezt ismeri mindenki, aki péntek este miniszterelnökre, szövetségi kapitánnyá vagy a pult alá itta magát.
Mindenesetre a receptek között van pár teljesen használhatatlan is, hisz nem lehetsz annyira részeg még, hogy megcsináld az Illés-pogácsát az éhező Frank K. emlékérmét, amelyben dekára lemért svábbogár, csótány, fülbemászó található, de még egy őrangyalt is beleraktak. Szükség is van rá, főleg a szerzőknek. Dehogy még inkább elvegyék a legyőzött honfiúktól a kedvet a főzéstől, olyan (normál) férfifejjel felfoghatatlan szavakat és cselekvéssorokat is képesek voltak belevenni a könyvbe, mint „az üvegesre dinszteljük, rántást készítünk, csipetnyi, csapott kanállal, amennyit felvesz". Felfogni még csak-csak, de megcsinálni?
És itt a baj a könyvvel. Hisz minden bizonnyal a férfiak oldalbordája fogja megvenni a gyengélkedő másik felüknek a könyvet, és ők is fogják megcsinálni az étkeket. Mert egymás között bevallhatjuk, bármennyire is jól tudsz főzni, egy nő kezéből kapott étel segít a legtöbbet. Különösen másnaposan.
Cserna-Szabó András, Darida Benedek Jaj a legyőzötteknek, avagy süssünk-főzzünk másnaposan című könyve előjegyezhető itt.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez