Merj változtatni
Születésünk óta mozgásban vagyunk. Olyanok vagyunk, mint egy hatalmas nagy óra, ami állandó mozog, és sosem áll meg. Ahogy mi sem. Csak változunk. Ahogy körülöttünk minden, és mindenki.
Azonban sokszor megesik, hogy nem tudjuk örömmel fogadni a változás szelét. Szorongást, félelmet vált ki belőlünk, hiszen ragaszkodunk a megszokott, jól működő életünkhöz, és nem szívesen váltunk, vagy fogunk bele valami új dologba, ami ráadásul még kockázattal is járna. Ilyen például a lakás keresés, munkaváltás, vagy csak szimplán a mindennapi rutinok. A nagy kérdés csak az, feltudjuk-e mérni, hogy mit veszíthetünk az állandó, örökös félelemtől, hogy változtatni kell?
Sajnos a mai világban nagyon sokszor megesik, hogy akár egy szempillantás alatt megváltoznak körülöttünk a dolgok. Olyan hirtelen, olyan gyorsan történhetnek, hogy egész egyszerűen nem tudunk időben felkészülni rá, mert megesik, hogy sokszor akár egy nap alatt kell átértékelni az életünket, és döntést hozni. Ami természetesen rémisztő. És alapvetően érthető bizonyos okokból. Nem könnyű a biztosat, a bizonytalanért feladni. Legyen szó munkáról, költözésről, vagy akár a szerelemről. Ennek rengeteg oka lehet. Elsősorban családi genetika, hit, kishitűség, félelem. Félelem, hogy nem tudjuk megcsinálni, hogy egyedül maradunk.
Ahogy telnek, múlnak az évek, ezek a félelmek, egyre csak nagyobbak, és nagyobbak lesznek, mert beleszokunk, beletörődünk a hétköznapi rutinokba, és nem igazán akarjuk elképzelni, hogy milyen is lehetne az életünk kicsit másképpen. Akkor merünk igazán lépni a változás felé, ha teljesen biztosak vagyunk abban, hogy a változás után már rosszabb nem lesz.
A hit a nem látható dolgok valósága.
Nincs még itt, de megteremtem, mert akarom!
Amiben hiszek, megvalósul, mert megvalósítom!
-Paul Coelho-
Elsősorban pont ez az oka annak, hogy miért élünk rossz párkapcsolatban, vagy válunk idegbeteggé egy rossz munkahelyen, vagy, hogy miért maradunk a már rég nem otthonos lakásban. Nagyon egyszerű, mert félünk a következményektől. A félelemérzet kialakulása a pszichés fejlődés nagyon fontos része. Egy bizonyos fokú félelem hasznos, mert így a veszélyektől távol tart. Azonban ezt könnyen meg lehet szokni. Sok elvált ember már nem mer még egyszer tartós kapcsolatot vagy esetleg házasságot kezdeni, az ötven, vagy hatvanon felüli ember pedig, ha szingli, nem akar ismerkedni, mert fél. Fél a változástól.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez