Mi a helyzet a szexuális kommunikációval?
A férfiaknál egyértelmű, ha elélvez, de a nőket hány férfi kérdezi meg, hogy elélvezett-e? Nem biztos, hogy minden sikoly Az a sikoly. Elvárunk dolgokat a másiktól, hogy jól csinálja rajtunk, de nem adunk át elég információt, hogy mi, hogyan is szeretjük.
Számtalanszor láttam már panaszkodni nőt is, férfit is, hogy rossz élménye volt az ágyban. A gond minden alkalommal az volt, hogy a partner „nem jól csinálja”. Feltesszük a kérdést, hogy, de elmondtad neki, hogy hogyan is csinálja?
A válasz az, „ha nem tudja mit kell csinálni, elég gáz” vagy „én nem fogok szexuális felvilágosítást adni, hogyan működik a dolog”.
A probléma ott van, hogy ezek a gondolatok egyáltalán megszületnek. A szexuális kommunikáció épp olyan fontos, mint bármelyik másik. Olyan alapnak kellene lennie, mint, amikor az ismerkedés elején megkérdezzük a másikat a kedvenc kajájáról vagy mit utál annyira a hétfő reggelekben.
Az, hogy elvárjuk a másiktól, hogy anélkül tudja, hogyan működik a testünk, enyhén fogalmazva is, képtelenség. Az első alkalommal minden tökéletes és olyan orgazmus áradatok röpködnek, hogy a szomszéd is megirigyeli. Biztosan van ilyen, nincs kétségem. Azokban az esetekben viszont, ahol ez megtörténik, ott tuti, hogy olyan genetika és kémia van megírva annak a két embernek, mint a mesében. A valóságban az együttlétek kezdete nem a tökéletességtől és az orgazmus hegyekről szólnak. Mindig van, ami döcög egy picit. Meg se merünk szólalni, csak tapogatódzunk.
Ki teszi fel a kérdést, a védekezésről? A másik felszisszen, vajon fájt neki? Megtalálni a megfelelő pózt, amiben mindkét fél komfortosan élvezi az együttlétet. A ritmus egyensúlyban van-e? Ez csak pár kérdés, amire oda kell figyelnünk, amikor ágyba bújunk valakivel. Ha ezeket nem beszéljünk meg és csupa elvárással vágunk bele a kalandozásba, nincs kizárva, hogy csalódni fogunk.
A szexuális kommunikáció nem csak, hogy nagyon fontos, de egy nagyon izgalmas dolog is. Ha ennek meglátjuk a hasznát csak profitálni tudunk a használatából. Feltérképezni a másik testét igen vágykeltő kezdete egy együttlétnek.
Tudom, hogy nem könnyű. Beszélni a partnerünknek a legféltettebb szexuális álmainkról, félelmeinkről nehéz dolog. Viszont megalapozza azt a bizalmat, amit éreznünk kell azzal az emberrel szemben, akivel épp készülünk ágyba bújni. Az ehhez való kommunikációhoz leküzdött gátak megnyitják az utat a másik felé és egy sokkal lazább, biztonságosabb közeget teremt a két ember között, ami szintén elengedhetetlen az együttléthez.
Nem beszélve arról, hogy ne féljünk elmondani, ha valami nem jó hatással van ránk, amit a másik csinál. Akár egy póz nem a legkényelmesebb. A ritmus okoz kellemetlenséget. Vagy nem akarunk valamit megtenni, amit a másik kér. Esetleg a partnerünk azt gondolta rólunk, hogy „sokkal vagányabbak vagyunk és keményebben szeretjük”. Ezeket az információkat mind át kell adnunk a másiknak, hogy lássa a szexuális térképünk. Természetesen ez kétoldalú dolog, nekünk is meg kell ismernünk a másik igényeit.
Ne törjünk pálcát a másik hátán, ha nem tudja, hogy hogyan működik a testünk. Ha nem ismertetjük vele, nem fogja kiolvasni a gondolatainkból. A filmekben látott légyottok csodásan néznek ki, a regényekben megírt együttlétek fenomenálisak, de a valóságban ezekért meg kell dolgozni. Használnunk kell a szexuális kommunikációt, mint extra „juttatást” a kapcsolatainkban. Ezzel a plusz funkcióval garantáltabb a siker az ágyban.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez