Nem is vagy te olyan intelligens - Az álintelligens ember mintája
Sokan szeretik magukat jobb színben feltűntetni, és úgy tenni, mintha okosabbak lennének mindenkinél. Azonban ez sokszor megcáfolandó. Elég csak egy kicsit jobban odafigyelni a jelekre.
Az álértelmiségiek gyakran túlértékelik értelmi szintjüket. Az igazi értelmiségiek folyamatosan megkérdőjelezik intellektusukat, és igyekeznek folyamatosan fejlődni és javítani a jelenlegi szintjüket. Szeretnek 'vitatkozni', de elhallgatnak és dühösek lesznek, amint váratlan kérdés érkezik feléjük, vagy ha ell kell gondolkodniuk a válaszon. Nem szeretnek tiszta vitákat folytatni, inkább támadnak és veszekedést generálnak, csak hogy bizonyítsák milyen intelligensek és képesek felénk kerekedni. Ami persze egyáltalán nem igaz.Azt gondolják elég, ha megnéznek néhány klasszikus filmet, nagy rendezőktől. Vagy ismernek néhány komoly zenei művet, festményt, akkor már ők a világ közepe. Mindannyian láttunk már olyan filmet, vagy műsort, amelyek az intelligens embereket bolondnak, kegyetlennek, hiperlogikusnak vagy pszichopatának mutatják be. De ez nem igaz. Tanulmányok kimutatták, hogy a magasabb intelligencia inkább a megnövekedett kognitív empátiával van összefüggésben, ami azt jelenti, hogy jobban elemezzük azt, amit valaki átél, még akkor is, ha nincs kapcsolódó tapasztalat, amire támaszkodni lehetne. A logikus és intelligens emberek felismerik, hogy az emberek társas lények, és mindenkinek nagyobb az esélye a túlélésre, ha összetartunk.
Mindig nagyon cizellált szavakat és bonyolult megfogalmazásokat használnak. Még akkor is, amikor az egyszerűbb megfogalmazás is teljesen jól vagy még jobban is működne. Valójában nagyra kell értékelni az összetett szókincset, de semmi szükség arra, hogy mindig úgy beszéljünk, mintha egy nemesi család leszármazottjai lennénk. Ez valóban egy árnyalt kérdéskör, mert sok valóban okos ember valóban összetettebb szókincsben gondolkodik, mint az átlagemberek. Tehát attól, hogy valaki időnként elejti egy technikaibb vagy bonyolultabb szót, nem feltétlenül jelenti azt, hogy a külsőségek miatt tette ezt. Néha természetes módon így gondolkodnak és beszélnek. De gyakran észrevehető, ha valaki nyilvánosan beszél, és úgy tűnik, hogy állandóan a legdíszesebb, legbonyolultabb kifejezéseket keresi, hogy minden egyes ponton rámutasson arra, hogy milyen magad az intelligenciája, akkor ott általában éppen az ellenkezőről van szó. Az intellektuális bizonytalanság kivetítése. Például azzal, hogy arrogánsnak vagy beképzeltnek nevez téged, amikor csak a valós tényeket közölted vele
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez