Ötvenezer forintból 3,7 milliárdot csinált
A jubileumi, tízedik EY Az év üzletembere program díjátadó gáláján dr. Vinnai Balázs, az IND Group alapítója lett „Az év üzletembere”. A magyar győztes a fényűző Monte-Carlóban a világ legsikeresebb üzletembereivel versenyzik meg a nemzetközi díjért.
2005-ben már elnyerte az Ernst & Young Az év üzletembere gálán „A jövő ígérete” különdíjat Dr. Vinnai Balázs, aki idén átvehette az EY Az év üzletembere fődíjat. Az idei nyertes 2009-ben megkapta a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjét, majd ugyanebben az évben a Figyelő az évtized leginnovatívabb vezetői közé sorolta, tavaly pedig „Az év legsikeresebb ICT-menedzsere” lett.
„Az év üzletembere”, Dr. Vinnai Balázs, az IND Group alapítója és ügyvezetője
„Az év üzletembere” a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karán 2001-ben diplomázott. 1997-ben másodikos egyetemistaként barátaival ötvenezer forint tőkével indította be webdizájnnal és web alapú alkalmazások fejlesztésével foglalkozó „garázscégét”, amely mára egy 3,7 milliárd forintos árbevételű, több mint 200 főt foglalkoztató, jobbára a nemzetközi piacon tevékenykedő technológiai vállalattá vált. Az IND által fejlesztett virtuális banki újítások alapjaiban változtatták meg a pénzügyi szolgáltatások piacát. Magyarországon a szektor kiemelt beszállítójaként a 2000‐es évek közepén az IND nem dőlt hátra, hanem Európa és a Közel‐Kelet pénzügyi központjaiban nyitott saját irodát, vagy kötött stratégiai partneri megállapodásokat. Az IND tevékenysége folyamatosan bővült, és mára a digitális banki felületek (többek között internet‐ és mobilbanking, Personal Finance Managamenet megoldások, analitikai eszközök) vezető európai specialistájává nőtte ki magát.
Az internetes világ vezető pénzügyi technológia szolgáltatói, többek között a PayPal, a Misys fejlesztéseihez stratégiai partnernek választotta az IND‐t. A PayPallal közösen kifejlesztettek egy olyan biztonságos megoldást, amelynek segítségével az email címlisták alapján lehet tranzakciókat lebonyolítani. Mára az IND innovációi révén ügyfelei sorra nyerik a szakmai elismeréseket. A régióból egyedüliként került fel idén a vállalkozás a pénzügyi szektor technológiai beszállítóit rangsoroló nemzetközi FinTech100-as listára.
A különböző területekről átcsábított szakemberek és a céggel felnőtt menedzserek biztosítják a vállalatnál a fékek és az ellensúlyok egészséges rendszerét. A munkatársakat összeköti a hit, hogy mind egy olyan vállalkozásnak részesei, amely valóban egyedülálló Magyarországon, és tevékenysége komoly értéket teremt az ország határain belül és nemzetközi szinten is egyaránt.
A cég növekedése és szakmai specifikációjával párhuzamosan fejlődött a vállalati kultúra, aminek központi eleme volt a munkavállalói elégedettség megőrzése. A jelenleg mindössze 1500 nemzetközileg is versenyképes magyarországi JAVA‐programozó 10 százaléka az IND Group alkalmazásában áll, aminek egyik oka, hogy a vezetőség időben felismerte, hogy a cég sikere a munkahelyi légkörtől, az elégedett alkalmazottaktól függ. „Az év üzletembere” szerint vezetőként a legfontosabb az integráló képesség, hogy az embereit összefogva egy cél irányába vezetve csapattá tudja kovácsolni őket. Motiválni kell és meggyőzni a munkatársakat arról, hogy még a legvadabbnak tűnő elképzelések is reálisak.
A nemzetközi növekedés áll az IND Group stratégiájának középpontjában. A cég több irodával rendelkezik Európa-szerte, és folyamatosan bővülő partnerhálózata révén jelen van a Közel-Keleten és a volt FÁK országokban is. Az IND nem kevesebbet szeretne elérni, mint azt, hogy újradefiniálja az iparág ügyfélkiszolgálását, és a pénzintézetek fejlesztéseikkel élménnyé tehessék a bankolást ügyfeleik számára.
A programban minden vállalkozó részt vehet, és jelölhető, aki megfelel a hét jelentkezési feltételnek. A fődíjon kívül idén is három különdíjat adtak át (a képen balról jobbra): a „Jövő ígérete” Fazekas Gábor, a Mikropakk Kft. ügyvezető igazgatója, a „Példakép” Majoros Béla József, a Csaba Metál Öntödei Zrt. vezérigazgatója, a „Merész újító” pedig Árvai Péter, a Prezi.com társalapítója és ügyvezetője lett.
A tízedik, jubileumi gálán is a magyar üzleti élet élvonala képviseltette magát
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez