Példaértékű nők a múltból és jelenből
Már a 17. században felszólaltak olyan a hangok, amelyek a nők jogaiért kiáltottak. Ám csak jóval később, a 19. században teljesedtek ki, amikor már tarthatatlanná vált, hogy a nők nem rendelkeznek választójoggal. Bár napjainkban is sokat kell harcolniuk a nőknek, hogy egyenlő bánásmódban részesüljenek a férfiakkal, a múltban végbement, hatalmas visszhangot kapó akciók napjainkban is példaértékűek sokak számára. Íme, néhány nő, akik a maguk módján mindent megtettek, hogy a világ egy jobb hely legyen a gyengébbik nem számára is. Valamiben ugyanis mindannyian elsők voltak...
Marie Curie lengyel fizikus, kémikus volt, akinek a radioaktivitás úttörő kutatója volt. Munkájáért kétszer Nobel-díjban is részesült.
Malála Júszafzai a lányok tanuláshoz való jogáért küzd. Ő az első pakisztáni, aki Nobel-békedíjat tudhat magáénak, emellett minden idők eddigi legfiatalabb Nobel-díjasa is, hiszen csupán 18 éves.
Ismeretlen nő, aki megüt egy neonácit a táskájával Svédországban (1985. április 13).
Kathrine Switzer volt az első nő, aki lefutotta a bostoni maratont (1967). Amikor Jock Semple rájött, hogy elindult a megmozduláson, megpróbálta kitessékelni őt.
Margaret Heafield volt a NASA szoftverfejlesztés első női igazgatója (1969).
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez