Szandálban is magabiztosan: Otthoni pedikűr lépésről lépésre
Hirtelen köszöntötte be a forróság és egyre többen viselünk nyitott cipőt, papucsot vagy szandált. Ha úgy gondolod, hogy lábfejedre ritkán tévednek kíváncsi tekintetek, nagyon tévedsz. A metrón vagy a buszon zötykölődve mindennapi jelenség, hogy egy első ránézésre csinos és ápolt nőnek a lába igénytelen, bőrkeményedéses, lábkörmei elhanyagoltak, körömlakkja lekopófélben. Hölgyeim, az ördög a részletekben rejlik. Legalább nyáron fordítsunk időt a rendszeres pedikűrre!
Az alábbiakban egy 5 lépésből álló otthoni pedikűrprogramot gyűjtöttünk össze nektek, hogy heti röpke egy órás rituálénak köszönhetően mindig csúcsformában lehessen lábfejed.
1. Lábáztatás
A gondos lábápolás langyos vizes áztatással kezdődik. Fogj egy lavórt, töltsd meg langyos vízzel és kuporodj kedvenc foteledbe. Fertőtlenítés céljából érdemes pár csepp teafaolajat csepegtetni a vízbe, amely nemcsak enyhe frissítő hatásáról ismert, de erős vírus-, gomba- és baktériumölő. A kamilla- és levendulaolaj isteni illata mellett jelentős bőrlágyító és bőrnyugtató tulajdonságokkal bír, ezért érdemes őket is beszerezned. 10-15 perc áztatás után tusfürdőbe kevert tengeri sóval alaposan radírozd át, majd egy újabb öblítést követően finoman töröld szárazra lábfejedet.
2. Bőrkeményedés eltávolítása
A magassarkú cipőknek köszönhetően előfordulhat, hogy helyenként jobban megvastagodik a bőr a talpadon. Ezeket a területeket pár percre kend be szódabikarbóna és citromlé keverékével, hogy a habkő vagy sarokreszelő könnyebben eltávolíthassa az elhalt, fölösleges hámréteget. A drogériában kapható szikével ellátott lábápoló szettekkel érdemes óvatosan bánni, mert felpuhult bőrödben könnyen kárt tehetsz. Ha nagyobb a probléma, mindenképpen keress fel szakembert!
3. Hidratálás
A talpreszelést követően sose felejtsd el gyengéden bemasszírozni lábaidat könnyű hidratálókrémmel. A boltban kapható lábápoló termékeket kókuszzsírral és olívaolajjal is bátran helyettesítheted. Ha különösen érzékeny a körömágyad, speciális vitaminos körömágyápoló-olajjal vagy olívaolajjal naponta dörzsöld be. A lábad igazán hálás lesz érte.
4. Körmök formázása
Az áztatástól felpuhult körmöket sokkal könnyebb formára vágni egyetlen egyenes mozdulattal, amely a sarkokat nem érinti. A körmök sarkát sosem szabad kivágni, mert körömbenövést és fájdalmas gyulladást eredményezhet. Az olajjal fellazított körömágybőrt először puha fapálcikával tologasd vissza, és csak akkor ragadj ollót, ha nagyon szükséges. Végül egy erősebb körömreszelővel óvatosan haladj végig levágott körmeid félköríven, hogy elkerüld a berepedezéseket.
5. Lakkozás
A lábak lakkozása esetén, különösen a hidratálást követően, alkohollal vagy körömlakklemosóval átitatott vattakoronggal töröld át körmeidet, hogy megfelelő tapadást biztosíts a legelső lakkrétegnek. Az alapozó lakkozásról sose feledkezz meg! Ezzel a réteggel elkerülheted a sárgás elszíneződéseket és színes körömlakkod is tartósabb lesz. Miután már majdnem megszáradt az alapozó lakk, kend fel az első, majd pár perc száradást követően a második színes réteget. Ha kövekkel, vagy matricákkal szeretnéd díszíteni a körmöket, ebbe a rétegbe óvatosan nyomkodd bele őket. A tökéletes és tartós eredmény eléréséhez negyedik rétegként húzz rá fényes fedőlakkot, és – ami nagyon fontos – pár óráig ne menj cipő közelébe.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez