Szigetelj nyáron télre!
Jobb, ha már most fölkészíted házadat, lakásodat a téli időjárási viszonytagságokra.
Nem mindegy azonban, hogy a munkálatok során mit mivel keversz, hogyan és miként alkalmazod az anyagokat, technikákat. Éppen ezért kikértük partnerünk, a Peakstone szakértőinek tanácsait.
Ha a Peakston homlokzati hőszigetelő rendszerét használod figyelembe kell venned a gyártói előírásokat és javaslatokat, amelyek betartása elengedhetetlen a szakszerű kivitelezéshez:
- a levegő, az alapfelület, és a feldolgozandó anyag hőmérséklete a feldolgozási, száradási és kötési folyamat alatt legalább +5°C, de legfeljebb +30°C legyen. A relatív páratartalom nem lehet olyan magas, hogy lassítsa a száradást és a kötési folyamatokat,
- biztosítani kell (pl. állványhálóval) a munkálatok alatt a homlokzat védettségét szél, csapóeső illetve közvetlen tűző napsütés ellen,
- állványzat alkalmazása esetén figyelemmel kell lenni arra, hogy az állvány rögzítése illeszkedjen a hőszigetelő lemezek vastagságához (általában 5-15 cm). Ugyanakkor, ha már a szigetelőlemezek vastagságáról beszélünk, a felújítás esetén mindig vegyük igénybe szakember segítségét a szigetelőanyagok szükséges rétegvastagságának, az épületünk hőtechnikai jellemzőinek, adottságainak függvényében történő kiszámításához
- a Peakston Kft. által gyártott termékekhez semmiféle adalékszert vagy egyéb anyagot hozzákeverni nem szabad a használati útmutatóban leírt mennyiségű keverővíz kivételével.
A Peakston homlokzati hőszigetelő rendszerek kiválóan ellenállnak a mechanikus sérüléseknek, de indokolt esetben (nagyobb igénybevételnek kitett homlokzatokon) dupla üvegszövet ágyazással növelheted a felületi ellenálló képességet.
Készítsd fel házad kellőképpen
Az épületen a homlokzati rendszereket -párkányok, nyílászárók- be kell építeni a szigetelési munkák megkezdése előtt. Az alapfelületet ragasztás előtt a szennyeződésektől meg kell tisztítani. Utólagos hőszigetelésnél a málladozó, pergő vakolatot el kell távolítani. A megfelelő minőségű alapfelületet megfelelő hígítású SUPERBOND mélyalapozóval, festőhenger vagy festőkorong segítségével ajánlott telítettségig átitatni. A hőszigetelő rendszer SUPER GOLD kültéri falfestékkel történő bevonása előtt célszerű a tapaszolt felületet Peakston kül-és beltéri glettanyaggal átglettelni a simább felület képzése érdekében. A kiszáradt felületet Superbond mélyalapozóval át kell kenni, majd az alapozó száradása után lehet a festéket felhordani
Fogadd el jó tanácsként
A SUPERBOND mélyalapozóval megerősített, tapadóképes, kiszáradt felületre ragasztjuk fel a hőtechnikai szempontból szükséges méretű expandált polisztirollapokat. A hőszigetelő lapokat a szélein és pontszerűen több helyen ragasztóval be kell kenni, és a szorosan egymáshoz illesztve, kötésben kell a falfelületre felhelyezni. A polisztirollapok közötti hézagokba ragasztó ne kerüljön. Célszerű a polisztirollapokhoz rögzítő dübelt használni, az éleket élvédővel biztosítani. A lapok felragasztása után az üvegszövet hálót a Peakston polisztirol ragasztó- és ágyazótapaszba kell beágyazni, ügyelve rá, hogy ránc és gyűrődésmentes legyen, majd a tapasszal át kell glettelni. A hálószélek találkozásánál a hálót úgy kell fektetni, hogy a szélek 10 cm szélességben fedjék egymást. Fontos, hogy a glettelt felület egyenletes és sima legyen, a hálót a glettelés teljesen fedje. A megszilárdult, kiszáradt felületet a finomvakolat alapozójával át kell kenni. Az alapozó száradása után lehet a Peakston Grafiato finomvakolatot a tecnológiai előírás szerint felhordani. A dekoratív finomvakolat esztétikai hatásán kívül kiváló tulajdonságokkal rendelkező, víztaszító képességű, UV-stabil, külső hatások ellen védő fedőréteget biztosít. A választott struktúrájú és színű PEAKSTON finomvakolatot az adott termék használati útmutatójában leírt technológia szerint kell alkalmazni.
Lábazati hőszigetelés
A fent leírt technológia szerint, érdesített felületű EXTRUDÁLT hőszigetelő lap alkalmazásával. A külső hatásoktól védő, dekoratív finomvakolatnak a Peakston Sandtex lábazati díszvakolatot javasoljuk.
Használd így
Ragasztó- és ágyazótapasz: 1 kg száraz anyaghoz 0,25-0,3 liter víz, a levegő hőmérséklete, páratartalma valamint a felület nedvszívó képességének függvényében. A keverést célszerű fúrógépbe erősített keverőszárral végezni. A bekevert anyagot kb.10 perces pihentetés után újra át kell keverni. A bekevert anyagot 2 órán belül fel kell használni.
SUPERBOND mélyalapozó
1 l alapozóhoz, a felület nedvszívó képességének függvényében 1-4 l víz az alapfelületet kellősítéséhez. 1 l alapozóhoz 1 l víz SAGRE, SPRAYTEX finomvakolat, SUPER GOLD kültéri falfesték alá.
Utólagos hőszigetelés esetén nem kerülhető el a dübel használata a hőszigetelő lemezek rögzítésénél. A dübel (méretének megállapításánál figyelembe kell venni, hogy a tiplinek legalább 5 cm mélységig kell a falazatba befúródnia) méretét és a teherhordó szerkezetbe történő rögzítés mélységét a gyártó határozza meg az adott szerkezetnek megfelelően.. A hőszigetelés végzése és száradás alatt a felületi- és a külső hőmérsékletnek +5°C fölött kell lennie! Esős, párás, ködös időben, illetve tűző napon nem alkalmazható.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez