Te melyik típusú pakoló vagy, ha utazásról van szó?
Te sem tudod mit vigyél egy hosszabb nyaralásra? Felkészülsz minden időjárásra? Leforgatsz magad előtt több forgatókönyvet, amik megtörténhetnek az út alatt és biztos akarsz benne lenni, hogy minden nálad van a helyzet megoldására? Vagy a lazább típusba tartozol és úgy vagy vele, hogy amire szükséged lenne, beszerzed a helyszínen?
Az utazások előtti csomagolásban háromféle ember létezik.
Az első, aki több bőrönddel indul el, a fél szoba tartalmával. Ő a biztonsági pakoló, aki minden eshetőségre felkészül, nem csak az időjárásra, de katasztrófákra, zombi apokalipszisre. Mindenre. Nála biztos találsz a körömvágó ollótól kezdve a sebtapaszon át – több méretben – a hajszárítóig, mindenféle bántalomra krémet és minden időjárásra ruhát.
Régen én is biztonsági pakoló voltam. És akkoriban még nem lehetett beszerezni a fürdőszobai kellékek mini verzióját, hogy ne cipeld magaddal a 250 ml-es tusfürdőcsaládot. Tényleg szuper ötlet volt öt napra három váltónadrágot rakni és két szobapapucsot, de a bőrönd mérete és súlya már nem erről tett tanúbizonyságot. Mondhatni egy idő után a biztonsági pakolók ideje kezdett lecsengeni és egyre praktikusabb megoldások törtek napvilágra.
A második típus ennek a teljes ellentéte. A hippi pakoló, aki egy kézipoggyásszal indul neki az egyhetes nyaralásnak. Talán olyan érzésünk lehet tőle, mint amikor a férfiak elindulnak bulizni és minden fontos dolguk a zsebükben elfér. Hogy csinálják? De komolyan. Lemondanak valamiről? Részletesebben látják az utazást? Van valami titkos beszerzési módszerük? Velük nem történik soha semmi váratlan? Olyan praktikákat használnak pille könnyedséggel az utazások alkalmával, hogy öröm róluk példát venni. Annyira megirigyeltem őket egy időben, hogy elkezdtem kipróbálni ezt a taktikát. Ugyan csak ismerős terepen. Amikor hazautazom vidékre, már csak a kisebb bőröndöt viszem, ami igazából csak azért kell vissza tudjam szállítani anyukám főztjeit. Aztán nem viszek ilyenkor, pizsamát, törölközőt, több szettnyi váltásruhát, tusfürdőt, mert minek? Úgyis van otthon. Ezekre az alkalmakra már fekete öves hippi pakoló lettem. Egy idegen helyre már kevésbé lenne bátorságom így elindulni.
A harmadik típus, akinek birtokában van a titoknyitja. A korszakalkotó pakoló. Olyan trükköket alkalmaz a csomagolás során, amik lehetővé teszik, hogy kisebb táskába ugyanannyi cuccot tudj elvinni magaddal, mint egy nagyobb bőröndbe. Zseniális fogásokat sajátított el a jelenleg engedélyezett táskaméretek kihasználásával kapcsolatban. Mindent magával tud vinni egyetlen kézipoggyászban egy hosszabb hétvégére és nem szenved hiányt a fontos dolgokból sem. Ez a típus egy aranyközépút az első kettő között. Se nem túlozza el, se nem adja alá. Egy ideje már okítom magam a praktikájuk elsajátításában. Szerencsére rengeteg anyagot lehet találni az interneten ezekre a tippekre, hogyan pakoljuk egyetlen táskába hosszabb időre. Egy csomó utazó vlog/blog van már a segítségünkre ebben a témában.
„Sajnos” most le kell szervezzek egy utat, hogy kipróbálhassam ezt a korszakalkotó pakolás módszert. A poggyász mérete adott. A teljes lista megírása még hátra van. Aztán jöhet a „hajtogatás”.
Az, hogy ki melyik típusba tartozik, sok dologtól függhet. Például, ha nem csak magunkra pakolunk, hanem gyerekekre is akkor már más tészta. De biztos vagyok benne, hogy abban az esetben is lehet találni egy olyan megoldást, ami hajaz a korszakalkotó csomagolásra.
Na, meg persze nem mindegy hova és mennyi időre megyünk. Én megpróbálom a legpraktikusabban megoldani és legkevesebb holmival megjárni a legközelebbi külföldi utamat. A hazautaknál pedig azt hiszem, maradok tiszteletbeli hippi pakoló, mert még mindig irigykedem azokra a gondtalan emberekre, akik egy szál fogkefével mennek neki a hétvégi kirándulásuknak.
Nyilván ez egy bagatell példa volt, persze hogy náluk van a tárcájuk, a telefonjuk és a legutóbb kitöltött lottószelvény is.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez