Botrányosan rossz magyar sorozatok, filmek
A magyar filmkészítés és televíziózás olyan világszínvonalú termékei mellett bizony azért néha becsusszant egy-két tévedés is. Valljuk be, az vesse rájuk az első követ, aki nem követett még el hibákat. Mi megtesszük.
Egy rém rendes család Budapesten
Be kell vallanom, hasonlóan lusta újságíró vagyok mint a többiek. Wikipédiából dolgozom. Abban pedig valami érthetetlen oknál fogva nem azzal kezdik, hogy ez a "sorozat" a magyar filmgyártás legnagyobb tévedése, és ez egy szemétdombra való celluloid darab. Feltehetően az egyébként kiváló színész Szervét Tibor számára is álmatlan éjszakákat okozott ebben a remake-ben való szereplés. Az "amerikai szakértők segítségével" (magyarul: megmondjuk mit csináltok hülye balkániak) készülő sorozat mondjuk azt, hogy nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Talán még mindig nem vagyunk annyira elbutulva mint az amerikai társaink.
Honfoglalás
Egyik legnagyobb filmes mellékfogásunk a Honfoglalás, amelyen körülbelül azóta is egy egész ország számára lett közröhej tárgya. Mondhatnánk a pénztelenséget oknak, de akkor végképp nem értjük miért kellett nekünk egy kék szemű taljánt kiválasztani Árpád apánknak. Persze az öreg Franco Nero-t még fabózzuk, csak akkor legalább hozott volna magával pár vadító, fekete olajozott hajú macsót, hogy egy minimálisan hihető legyen a Kárpát-Medence elfoglalása, mert ha véletlenül meglátja ezt Slota mester odaát, akkor vagy nagyot röhög, vagy végképp nem fogja megérteni, hogy a csudába sikerült minden szlovák "ősapját", Szvatopluk mestert kikergetni innen. Mindenesetre biztos, hogy nem azzal a 15 lovassal, három társzekérrel, és egy fél gulyányival, amire a film producere szerződött. Pedig milyen jól indult. Egyszer ha lesz pénzünk,
csinálhatnának egyet megint. Persze ne Francoval.
Életképek
Hasonlóan méltán traumatikus elődjéhez, az Életképek is igyekezett megfogni és tévé elé bilincselni egyre öregedő kádári nosztalgiára vágyó törzsközönségét. Vesztére azonban egyre több nyugdíjasnak kapcsoltatják ki a tévékészülékét az otthonában...
Barátok közt
"Szerintem meg qvára jó a barátok közt! igaz az baj hogymindig ugyanaz megy". Ezt a nemesen egyszerű, de a központozást láthatólag messziről kerülő fórumhozzászóló tökéletesen le is fedte az igazságot. A Barátok közt valóban az egyik legjobb a magyar ugar egyébként sem túl kiemelkedő, sablonos, ötlettelen világában. A legendás párbeszédek, a gondosan kidolgozott forgatókönyv és az olyan, megfelelő helyen visszatérő helyzetszituációk, mint a "nem szeretsz, szeretsz, miért hagysz el, miért nem hagy el, miért pletykált, miért és ki pletykált" mellett hasonlóan üdítő és kiemelkedően egyéni ízt adó húzásként értelmezhető a ki lőtte meg/le (már nem emlékszem pontosan) Berényi Mikit. A magyar valóságból vehették azt a legfinomabb jelzővel is csak Szodoma és Gomoraként jellemezhető párkapcsolati mocsarat, amit a sorozatban éppen szereplő színészekkel művelnek a forgatókönyvírók. Itt jár mindenki mindenkivel, mindenki mindenkivel félrekefél, senki nem maradhat ki, legfeljebb ha éppen lőtt sebbel ápolják, vagy leesik a lépcsőn. Egy sorozat, amely valószínűleg akkor szűnik meg, ha az ORTT betiltja az egész RTL klub működését.
Űrgammák
A mostani 24-29 éves korosztály gyerekkori traumájának egyik fő okozójának tartható sorozat a magyar világűr legmélyebb bugyraiba kalauzolt el minket. Sörös Sándor és Szombathy Gyula vezetésével pár darab pesti srác és lány egy űrhajóba kerül, ahol ugyanazt csinálják, amit eddig. Nyafognak, kötekednek, idegesítenek, és folyamatosan OKTV-t akarnak nyerni. A színészvezetés, a gyerekszínészek felkészületlensége, a technika nevetséges színvonala nem kifogás. Kuczka Péter és a Galaktika Magazin országában, a kilencvenes évek közepén ennyire gyenge valamit összedobálni is csak annak a Schmuck Andornak sikerülhetett, aki ekkoriban még gyerekekkel foglalkozott, és csak később jött rá, hogy az idős üzletág jobban jövedelmez. Mindenesetre társaival együtt itt hagyta az utókorra ezt a terméket, mindezt még a RTL és TV2, celebek és Győzike előtti korban. Nem tudjuk visszasírjuk-e.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez