Búcsúzik a Hobo Blues Band
Harminchárom évvel a megalakulás után, egy nappal Hobo hatvanhatodik születésnapja előtt elbúcsúzik a közönségtől a Hobo Blues Band; a HBB 2011. február 12-én a Papp László Budapest Sportarénában lép fel utoljára. "Hosszú és bőséges időszak után békében és szépen mondunk búcsút" - fogalmazott Hobo.
Mint felidézte, a HBB 1978-ban alakult, tervek és célok nélkül, saját örömére, s nem is gondolt hosszú pályafutásra. "Fekete bluest és fehér rock and rollt játszottunk, mint a Rolling Stones, kiegészítve néhány verssel. A hozzáállásomat a közönség igénye és kihívása változtatta meg" - árulta el Hobo, aki zenekara megalakításakor már rendszeres közreműködő volt a Kex és a P. Mobil koncertjein.
Az elmúlt több mint három évtizedben a zenekar 26 nagylemezt készített, miközben Hobo 1987-től szólómunkáit, versmegzenésítéseit is kiadta és színházi esteket csinált. A HBB most, még egyszer utoljára közönség elé lép, mégpedig a kilencvenes években létezett felállásban: Hobo énekel, Tátrai Tibor gitározik, Póka Egon basszusgitározik, Solti János dobol, közreműködik a régi harcostárs, Deák Bill Gyula (ének) és Hobo mostani munkatársa, Madarász Gábor gitáros.
2008 szeptemberében a Hobo Blues Band történetének tizenhét fontos szereplőjével a színpadon ünnepelte 30. születésnapját a Sportarénában. Hobo az MTI-nek most elmondta, hogy Pókával, Tátraival és Soltival akkor megpróbáltak egy stúdiólemezt is rögzíteni, de egyszerűen nem sikerült összeegyeztetni a tagok időbeosztását, és a 2009-re tervezett 11 közös koncertből sem lett semmi.
"Nem azért, mert nem akartuk, hanem hála Istennek mindenkinek megvan a maga sikeres útja. A két évvel ezelőtt megírt szövegeimből végül Madarász Gábor zenéjére a tavaly kiadott szólóanyagom, a Circus Hungaricus lett, ami számomra a Vadászat és a Tábortűz című HBB-album mellett a három legfontosabb lemez egyike" - idézte fel Hobo. Mint megjegyezte, Madarásszal azóta egy majdnem kész rock and roll lemezt is csináltak, amely a tervek szerint jövőre fog megjelenni.
Tátrai Tibor az első HBB-album, az 1980-ban megjelent Közép-európai hobo blues után csatlakozott az együtteshez és megszakításokkal 1996-ig játszott velük lemezeken. "A Hobo Blues Band nagy szerelem volt az életemben, egy igazi szexi muzsika. Amikor a hetvenes évek elején zenélni kezdtem, és Radics Béla mellé kerültem, a Tűzkerék gyakorlatilag ugyanazt a műsort játszotta, mint később a HBB: bluest és rhythm and bluest, ami nekem nagyon fekszik" - mondta a gitáros.
A búcsú alkalmából elkészült egy válogatáslemez is, Halj meg és nagy leszel! címmel. A Universal Music által most megjelentetett korongra Hobo 16 felvételt válogatott, köztük olyan klasszikusokat, mint a 3:20-as blues, a Nem hallod, üvöltök!, a Kopaszkutya; a Mesél az erdő vagy a Közép-európai hobo blues 2.
Az énekes a búcsú okai kapcsán arról is beszélt, hogy társainál később kezdte a rockzenei pályát, sokkal idősebb is náluk - Tátrainál hét évvel, Pókánál nyolccal, Soltinál majdnem kilenccel -, ráadásul színházi és egyéb kötelezettségei ma már nem engedik meg számára a zenekari keretekben gondolkodást. Hozzáfűzte: nemsokára 66 éves lesz, a következő három éve mégis teljesen tele van munkával.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez