Feng Shui a fürdőszobában
Minden ember természetes vágya, hogy életét harmonikussá, kiegyensúlyozottá tegye, megtalálja és fenntartsa az egyensúlyt a munka, a pihenés és a kikapcsolódás között. Annak érdekében, hogy jól teljesíthessünk az élet minden területén, fontos, hogy a kikapcsolódással és pihenéssel töltött időt harmonikus környezetben töltsük.
Napjainkban már teljesen természetes, hogy a fürdőszoba, akár egy szentély, lakásunk, dísze, meghatározó helyisége, így nagyobb figyelmet fordítunk fürdőszobánk berendezésére, harmóniájára. Ezzel is megalapozva az élénkítő reggelek és relaxáló esték hangulatát.
Egy fáradt, nehezen induló reggel elronthatja egész napunkat. Azonban ezen könnyen segíthetünk azzal, ha fürdőszobánkat néhány apró alapelv betartásával átalakítjuk. Ha olyan szerencsés helyzetben vagyunk, hogy nagyobb változtatásokat is tudunk eszközölni, biztosak lehetünk benne, hogy vitalitásunk és kedvünk is pozitív irányban fog változni, amely nagy hatással lesz mindennapjainkra. Hogy mik ezek az alapelvek?
Olyan ősi eredetű összefüggések, amelyek évezredek óta hatékonyan működnek. Már az ókorban is sikerrel alkalmazták őket a kínai uralkodók annak érdekében, hogy a népben bizalmat keltsenek és határozott, karizmatikus vezetőként irányíthassák a birodalmat. Mi is segítségül hívhatjuk ezt a tudományt, hogy a „saját birodalmunk”, életünk urai legyünk. Ez a tudomány a feng shui. Sokan ismerik és alkalmazzák otthonuk kialakítása során, azonban ritkán fordul elő, hogy a napunkat meghatározó fürdőszoba berendezése során is szerepet kapna.
Heike di Benedetto a Villeroy & Boch feng shui szakértője egy évtizede tart tréningeket, tanfolyamokat, valamint lakberendezési tanácsadóként is dolgozik, mégis mindennap tanul valami újat. Szakterülete a feng shui használata a fürdőszobákban. Kifaggattuk arról, hogy miként állíthatjuk mi magunk is szolgálatunkba a feng shuit a mindennapjaink során. A feng shui jó hatással van egészségünkre, közérzetünkre és a stressz csökkentésével vitalitásunkat, hangulatunkat is javítja. A közvetlen környezetünk tükrözi, és egyben befolyásolja fizikai, szellemi és lelki egészségünket. Amennyiben harmonikusan kialakított környezetben élünk, mindhárom tekintetben egészségesebbé válunk – magyarázta a szakértő.
Vannak helyiségek, ahol jól érezzük magunkat, és vannak olyanok, ahonnan alig várjuk, hogy távozhassunk. Sosem tudjuk megmondani, hogy miért nem érezzük jól magunkat valahol, de azt pontosan tudjuk és érezzük, ha olyan helyre érkezünk, ahol harmóniát találunk a formákban, színekben, fényekben, arányokban és így energiát nyerünk.
Az első és legfontosabb, hogy a fürdőszobába belépve milyen kép fogad minket, milyen az első benyomás. Ha rend és tisztaság fogad minket és az összkép (színek, formák, anyagok és arányok) rendezett, már megtettük az egyik legfontosabb lépést. Sokat segít, ha a fürdőszobában elhelyezkedő WC-t elrejtjük, akár egy fallal, vagy egy bútorral. Már kaphatóak olyan innovatív WC-k, amelyek alaphelyzetben egy pad hatását keltik, így diszkrét megjelenést biztosítanak, mint például a Villeroy & Boch SmartBench WC-je.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez