Film a U2 együttes elbukott riválisáról
A U2 együttessel együtt indult, de később a zenetörténet szemétdombjára került rivális rockbandának állít emléket a Killing Bono című vígjáték, amely péntektől látható Nagy-Britannia mozijaiban. A produkció Neil McCormick, a The Daily Telegraph rockkritikusának memoárkötete alapján született, de számos ponton eltér az egykori rockzenész visszaemlékezéseitől.
McCormick ott volt a U2 születésénél, és részt is vett az első alakuló próbákon, de aztán fivérével Shook Up! néven saját együttest alakított. "A forgatókönyv nem követte szöveghűen a könyvet. A vígjáték bemutatóján a U2 együttes tagjai is részt vettek, és bennfentes források szerint élvezték a produkciót, valamint az abban felrajzolt korai hetvenes évek dublini miliőjét.
A film eleje nagyon hasonlít az írásomhoz, aztán azonban elindít egy saját verziót, és megteremti saját párhuzamos univerzumát" - mondta el McCormick a film hétfői londoni díszbemutatója alkalmából. A Nick Hamm rendezésében született filmben így számos kitalált fordulat is található: McCormick például sohasem fogott fegyvert iskolai barátjára, Bonóra, habár ifjúsága javát a U2 hihetetlen sikere és saját sikertelen énekesi karrierje fölött érzett egészségtelen őrlődés emésztette fel.
McCormick szerint filmbeli figurája, akit Ben Barnes - a Narnia krónikái Caspian hercege - játszik, dogmatikusabb mint ő valójában volt, de ambícióktól vezérelve kétségtelenül sok hibát követett el annak idején. A filmből az is kiderül például, hogy a U2 korai időszakában Bono által felkínált segítséget is visszautasította, és túlságosan megbízott a dörzsölt zenei főnökökben.
A Killing Bono a személyes kudarcokon és a szakmai bukáson túl tekintve mélyebb üzenetet is hordoz - magyarázta McCormick. "A könyv valójában arról szól, milyen kemény is a zenei biznisz. A U2 és közöttünk körülbelül tíz százalék volt a különbség, és ez a tíz százalék a szerencse volt" - fogalmazott a szerző.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez